Lista nauczycieli

Państwowego Gimnazjum Koedukacyjnego,

Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego

a obecnie Powiatowego Zespołu Nr 11 Szkół Ogólnokształcących w Kętach

Pracujący w latach 1933-2013


Lp.

Imię i nazwisko

Przedmiot

Lata pracy

1.

Adamaszek Maria

zajęcia techniczne dziewcząt

1962 - 1965

2.

ks. Adamski Stanisław

religia

brak danych

3.

Adamus Franciszek

historia

1991 - 1992

4.

Adamus-Małecka Czesława

plastyka

1961 - 1970

5.

Andruszkiw Józef

matematyka, fizyka

1933 - 1939

6.

Andruszkiw Zofia

filozofia

1933 - 1939

7.

Babiński Bronisław

j. polski, j. łaciński

1935 - 1939

8.

Babiuch Magdalena

muzyka

1986 - 1987

9.

ks. Bajer Julian

religia

1957

10.

Bakalarska Jadwiga

bibliotekarz

2009 - 2011

11.

Bander Katarzyna

bibliotekarz

1987

12.

Barabasz Teresa

j. francuski

1951

13.

Barnowska Lidia

geografia, biologia

1953 - 1961

14.

Bartuś Ewa

j. angielski

1993 - 1994

15.

Bąk Tomasz

historia

1999 - 2010

16.

Bernaś - Cpak Gabriela

j. francuski

od 2001

17.

Bernhard Jadwiga

j. polski

brak danych

18.

Betlej Zofia

chemia

1967 - 1990, 1992, 1997

19.

Bialer Gizela

j. niemiecki

1935 - 1939

20.

Biernat Lidia

biologia

1993 - 1999

21.

Bilik Alicja

j. rosyjski

1955 - 1960

22.

Bilik Roman

j. polski

brak danych

23.

Binek Jakub

informatyka

2002 - 2004

24.

Bizukojć Józef

muzyka

1969 - 1974

25.

Bizukojć Lucyna

j. angielski

od 2000

26.

Bogacz Krystyna

wychowanie fizyczne, sztuka

1991 - 1996, od 2002

27.

Bryjak Franciszek

j. polski, przysposobienie wojskowe

1945 - 1958

28.

Bukowiecka Barbara

plastyka

1970 - 1971

29.

Bukowska – Jura Beata

psycholog

2006 - 2010

30.

Bury Aleksandra

biologia

2011

31.

Byrska Elżbieta

j. niemiecki

1973 - 2006

32.

Byrska Maria

j. niemiecki

1971 - 1973

33.

Byrski Stanisław

j. niemiecki

2005 - 2006

34.

Bystrzycka Elżbieta

j. rosyjski

1972 - 1998

35.

Chodacki Rafał

fizyka

1998 - 1999

36.

Chodorowska Ludwika

brak danych

1945 - 1946

37.

Chowaniec Magdalena

j. angielski

1999

38.

Chwierut Antoni

historia, filologia klasyczna

1945 - 1962

39.

Chyl Ludwig

muzyka

1966 - 1968

40.

Chyl Olga

j. łaciński

1974 - 1983, 1991

41.

Cisiński Marek

j. polski, przedsiębiorczość

od 1999

42.

Cwynar Tadeusz

fizyka, matematyka

1950 - 1966

43.

ks. Czańba Piotr

religia

1957 - 1960

44.

Czarnik Małgorzata

j. niemiecki

od 2000

45.

Czarnota Grażyna

chemia

1997 - 1998

46.

Czech Dariusz

fizyka

1992 - 1994

47.

Czerny Teresa

j. polski

1959 - 1960

48.

Czerwiński Krzysztof

matematyka

od 1999

49.

Derewiecka Barbara

bibliotekarz, wiedza o społeczeństwie

1988 - 1992

50.

Drabczyk Aneta

j. niemiecki

od 2001

51.

Drabczyk Marta

j. francuski

2007 - 2008

52.

Droździk Irena

j. polski

1959 - 1992

53.

Droździk Władysław

j. polski, bibliotekarz

1963 - 1991

54.

Dudek Agnieszka

j. angielski

1998 - 1999

55.

Dudek Kazimiera

bibliotekarz

1991

56.

Dudek Maria

wychowanie fizyczne

1962 - 1991

57.

Dudek Marian

wychowanie fizyczne

1962 - 1984

58.

Duraj Rudolf

zajęcia techniczne chłopców

1962 - 1965

59.

Dusik Adam

j. niemiecki

2000 - 2004

60.

Dwornik Sławomir

j. angielski

2000 - 2002

61.

Dyczkowski Feliks

matematyka, naucz. chóru szkolnego, j. niemiecki, chemia, rysunek

1949 - 1955

62.

Dyląg Stefan

biologia

1952 - 1953

63.

Dziubek Małgorzata

pedagog, nauczyciel świetlicy

1983 - 1997

64.

Dżoń Andrzej

religia

od 2000

65.

Ferenc Grażyna

historia

1980 - 1986

66.

Florczyk Danuta

j. polski, historia, rysunek

1953 - 1954

67.

Frasunkiewicz Juliusz

matematyka, prace ręczne

1946 - 1950

68.

Fraś Maria

fizyka

1989 - 1990

69.

Front Jadwiga

muzyka

1975 - 1978, 1997 - 1999

70.

Front Wacław

j. polski, filozofia

od 2001

71.

Fusek Maria

wychowanie fizyczne, prace ręczne dziewcząt

1945 - 1962

72.

ks. Gabryś Adam

religia

brak danych

73.

Gabryś Sebastian

j. angielski

1998 - 2000

74.

Gajewska Mirosława

fizyka

1974 - 2007

75.

Gajewski Stanisław

przysposobienie wojskowe chłopców

1958 - 1960

76.

Gajewski Szczepan

j. niemiecki

1955 - 1963

77.

Gasidło Kazimiera

wychowanie fizyczne

1945 - 1949

78.

Gasidło Tadeusz

wychowanie techniczne

1963 - 1964

79.

ks. Grabarczyk Ryszard

religia

brak danych

80.

Graś Dorota

j. polski

1978 - 2006

81.

ks. Grohs Władysław

religia

1945 - 1948

82.

Gruner Maria

geografia

1933

83.

ks. Gruszka Henryk

religia

1993 - 1994

84.

ks. Grzesiuła Józef

religia

brak danych

85.

s. Grzymska Urszula

religia

2001 - 2009

86.

Gugulska Bogusława

matematyka

od 1986

87.

Gugulski Mieczysław

wychowanie fizyczne

1971 - 1990

88.

Gutkowska Maria

wychowanie fizyczne

1956 - 1958

89.

Handzlik Małgorzata

j. łaciński

od 1982

90.

Handzlik Mieczysław

historia

1993 - 1994

91.

Hejnowicz Maciej

biologia, chemia

od 1984

92.

Hylińska Krystyna

biologia

1990 - 1991

93.

Jabłońska Teresa

j. polski

1962 - 1963

94.

Jabłoński Andrzej

historia

1962 - 1978

95.

Jachnicka Zofia

historia

1983 - 1986

96.

Jankowicz Ludwik

biologia

1961 - 1965

97.

Jasiewicz Jadwiga

pedagog, psycholog

1985 - 1987

98.

Jaskiewicz Piotr

logika, astronomia

1954 - 1956

99.

Jaskóła Maria

biologia

2002 - 2003

100.

Jekiełek Agata

bibliotekarz

1983 - 1989

101.

Jekiełek Barbara

chemia

1991 - 1994

102.

Jędryka Urszula

religia

1997 - 1998

103.

Jodłowiecka Antonina

główny nauczyciel

1933 - 1935

104.

Jodłowiecki Jan

historia, j. niemiecki

1933 - 1951

105.

Jura Antonina

biologia

1970 - 1977

106.

Kajta Halina

j. polski

od 1986

107.

Kańska Bogumiła

j. francuski, j. niemiecki, j. rosyjski

1945 - 1951

108.

Kapturkiewicz Wojciech

j. łaciński, j. polski, j. grecki, filozofia

1945 - 1949

109.

Karmowska Irena

geografia, biologia

1947 - 1950

110.

Karpiel Ewa

biologia

1990 - 1991

111.

Karpiński Bogumił

przysposobienie wojskowe

1958 - 1959

112.

Klęczar Agnieszka

chemia

1973 - 1977

113.

Kocoń Barbara

matematyka

1970 - 1999

114.

Kocoń Leon

fizyka

1994 - 2000

115.

Kogut Jadwiga

j. polski

1945 - 1946

116.

Kolasa – Korzeń Elżbieta

biologia

od 1986

117.

Konefał Józef

j. rosyjski

1961 - 1974

118.

ks. Konieczny Piotr

religia

od 2004

119.

Konior Barbara

j. angielski

od 1994

120.

Konior Bogdan

wychowanie fizyczne

od 1987

121.

Konior Kalikst

śpiew, gimnastyka, muzyka, przysposobienie wojskowe

1933 - 1947

122.

Kopiec-Wójcik Grażyna

j. rosyjski

1986 - 1987

123.

Korczyk Beata

j. angielski

2006

124.

Korczyk Ludwik

chemia, biologia, fizyka, j. łaciński

1949 - 1952

125.

Kotlarczyk - Pawińska Zyta

j. niemiecki

1983 - 1986

126.

Kotlarczyk Joanna

chemia

2007 - 2010

127.

Kotlarczyk Paweł

informatyka, matematyka, fizyka

od 2000

128.

Kotońska Bożena

biologia

1981 - 1988

129.

Kotowicz Ewa

wychowanie fizyczne dziewcząt, roboty ręczne kobiece

1945 - 1946

130.

Kowalska Anna

j. angielski

2006 - 2011

131.

Kowalska Grażyna

wychowanie fizyczne

od 1984

132.

Kozicki Roman

j. niemiecki

1963 - 1964

133.

Kozłowska Mieczysława

gimnastyka dziewcząt

1933 - 1945

134.

Kożuch - Kieresińska Alicja

j. rosyjski

brak danych

135.

Królicki Marian

geografia, biologia

1961 - 1990

136.

Krystian Magdalena

geografia, technika

od 1997

137.

Krzywdzińska Agnieszka

biologia

1995 - 1996

138.

Kudrys Rafał

wychowanie fizyczne

2000 - 2005

139.

Kulikowski Lech

j. niemiecki

1969 - 2001

140.

Kupras Krystyna

j. rosyjski

1971 - 1991

141.

Kusak Sylwia

wychowanie fizyczne

od 1997

142.

Kuźma Jolanta

j. angielski

2011 - 2012

143.

Ledwoń Leszek

historia

1987 - 1989

144.

Leśniak Kazimierz

fizyka

od 2000

145.

Lewicki Piotr

fizyka

1986 - 1988, 2005 - 2006

146.

Lichnowski Stanisław

biologia, geografia

1933 - 1939

147.

Łaskawska Maria

roboty ręczne, rysunek

1946 - 1948

148.

Maciejczyk Aniela

j. polski

1933 - 1939

149.

Maciejczyk Stanisław

j. łaciński, j. grecki, j. niemiecki

1945 - 1956

150.

Maciejczyk Zakrzewska Elżbieta

matematyka

od 1989

151.

Majcherek Tadeusz

muzyka

1963 - 1966

152.

Majchrzak Jadwiga

chemia

1965 - 1973

153.

Majkut Stanisława

muzyka

1985 - 1987

154.

Malinka Maria

wych. fizyczne

1946 - 1949

155.

Matejko Zbigniew

j. polski

1991 - 1998

156.

Michalik Józef

wych. techniczne

1980 - 1981

157.

Michałkiewicz Lucyna

chemia

1971 - 1972

158.

Mitoraj Władysław

wych. techniczne

1969 - 1971

159.

Mizera Marek

geografia

1993 - 1997

160.

Morys Sławomir

fizyka

2001 - 2002

161.

Moskal Stanisław

biologia, geografia

1945 - 1949

162.

ks. Mrowca Jan

religia

brak danych

163.

Niemiec Katarzyna

j. angielski

1992 - 1993

164.

Nikiel Stanisław

fizyka, przysposobienie wojskowe

1957 - 1991

165.

Nowak Bronisław

matematyka, informatyka

1954 - 1991

166.

Nowak Teodor

historia

1961 - 1962

167.

Nycz Beata

j. polski

1989 - 2011

168.

Nycz Bożena

geografia, przedsiębiorczość

od 1988

169.

Nycz Jerzy

historia, propedeutyka, przys. do życia w rodzinie

1965 - 1981

170.

Nycz Magdalena

j. angielski

od 2003

171.

Nycz Marek

plastyka

1987 - 1990

172.

Obidowicz Alicja

matematyka

od 1984

173.

Olejarz Magdalena

j. angielski

od 2000

174.

ks. Olszówka Stanisław

religia

brak danych

175.

Pabiś Ewa

j. angielski

1996 - 1997

176.

Pajek Antonina

śpiew

1956 - 1957

177.

Paleczna Małgorzata

geografia

1995 - 1997

178.

Paluchniak Edward

historia

1962 - 1967

179.

Pastuszka Małgorzata

biologia

1999 - 2000

180.

Paw - Wadowska Bernarda

historia

od 1988

181.

Pększyc Maria

roboty ręczne, rysunek

1933 - 1939

182.

Pęlczar Stanisław

informatyka

1987 - 1989

183.

ks. Piątek Stanisław

religia

1936 - 1954

184.

Piecha Iwona

fizyka

1989 - 1990

185.

Piotrowska – Szlachetko Jolanta

j. polski

od 1991

186.

Piróg Krystyna

przysposobienie obronne

1984 - 2009

187.

Podwika Joanna

bibliotekarz

od 1998

188.

Połtowicz Zofia

j. rosyjski

1958

189.

Prus Maria

zaj. techniczne

1965 - 1967

190.

Przewoźnik Ewa

chemia

1996 - 1997

191.

Pyka Wiesław

filozofia, j. niemiecki

1986 - 2010

192.

Rotunno Anna

j. niemiecki, j. angielski

od 2002

193.

Rusak Krystyna

plastyka

1985 - 1986, 2003 - 2004

194.

Ryżewska Elżbieta

brak danych

brak danych

195.

Sadlik Urszula

j. niemiecki

1992 - 1996

196.

Sadowski Józef

j. rosyjski

1953 - 1954

197.

Saroski Krzysztof

fizyka

2011 - 2012

198.

ks. Schmidt Rudolf

religia

1945 - 1946

199.

Smolarek Mirosław

wych. fizyczne

od 1990

200.

ks. Sobanek Ferdynand

matematyka, fizyka, filozofia

1945 - 1949

201.

Sordyl Maria

przedsiębiorczość

2003 - 2004

202.

o.o. Sroczyński Anioł

religia

1938 - 1939

203.

Stachowska-Belak Zofia

wych. fizyczne

1961 - 1962

204.

Stanclik Jadwiga

plastyka

1976 - 1979

205.

Stanuch Elżbieta

bibliotekarz

1970 - 1971

206.

Stańczak Emilia

bibliotekarz

1974 - 1981

207.

Starostka Krystyna

filologia klasyczna

1945

208.

Stępień Sylwia

j. angielski

1996 - 1999

209.

Studencki Franciszek

chemia, j. angielski

1972, 1975 - 1976

210.

Stwora Henryk

historia

1987 - 1988

211.

Subik Ewa

informatyka

od 1991

212.

ks. Suchanek

religia

brak danych

213.

Suchoń Czesław

zaj. praktyczne

1945 - 1949

214.

Surma Małgorzata

chemia

1977 - 2009

215.

Szczerbowska Maria

j. polski

1945 - 1950

216.

Szpiech Zofia

j. rosyjski

1951 - 1954, 1961

217.

ks. Śliwa Franciszek

religia

1933 - 1937

218.

s. Śpiewak Urszula

religia

1998 - 2000

219.

Targosz Dagmara

bibliotekarz

2001 - 2012

220.

Tatrocki Paweł

fizyka

1999 - 2000

221.

Terlikowska Stanisława

geografia

1999

222.

Thiel Jan

śpiew

1951 - 1952

223.

Tobiasz Maria

j. niemiecki

1970 - 1971

224.

Tobijasiewicz Beata

plastyka, pedagog

od 1992

225.

Toma Piotr

fizyka

1987 - 1993

226.

Tracz Marian

wych. techniczne, informatyka

1971 - 1996

227.

Tworowski Zbigniew

technika

1989 - 1990

228.

ks. Waligóra Grzegorz

religia

2002 -2004

229.

Wanat Władysław

muzyka

1979 - 1991, 2000-2001

230.

ks. Wanatowicz Józef

religia

brak danych

231.

Warczek – Surma Krystyna

biologia

1977 - 1981

232.

Waśko Alicja

historia

1987 - 1988

233.

Wąs Stanisława

j. rosyjski

1958 - 1961

234.

Wierońska Bożena

j. angielski

1997

235.

Wierzbicki Edward

wych. fizyczne

1947 - 1962

236.

Wisthal Anita

j. angielski, j. rosyjski

1980 - 2007

237.

Wisthal Jan

technika

1987 - 1988

238.

Włodarczyk Urszula

historia

1976 - 1979, 1983 - 1987, 1990

239.

Wodzyńska Izabela

chemia

2000 - 2001

240.

Wojniak Adam

wych. fizyczne

1947 - 1948

241.

Wojtaszewska Danuta

j. rosyjski

od 2005

242.

Wójcik Józef

j. niemiecki

1965

243.

Wójcik Stanisława

biologia, chemia

1986 - 1987

244.

Wójcik Tadeusz

j. niemiecki

1968 - 1969

245.

Wójtowicz Henryk

historia

1986 - 1987, 1989 - 2007

246.

ks. Wyporek Adam

religia

1997 - 2001

247.

Wysogląd Paweł

j. angielski

1999 - 2011

248.

ks. Zajda Józef

religia

brak danych

249.

Zbierski Stanisław

historia, j. polski, j. francuski

1935 - 1939

250.

Zbylut Bronisława

przysposobienie obronne

1946 - 1984

251.

Zdrojewska Maria

j. niemiecki

1965 - 1969

252.

Zieliński Marian

chemia, biologia, geografia

1933 - 1949, 1961 -1963

253.

Zielonka Anna

historia, wiedza o społeczeństwie

od 1999

254.

Zoń Edward

pedagog

2002 - 2003

255.

Żukowski Mieczysław

j. rosyjski

1954 - 1955