Wśród konkursów przedmiotowych również i językowe zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem i powodzeniem w naszej szkole. Dwuetapowy konkurs Angielsko-Niemiecki Poliglota, nad którym honorowy patronat objęli Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Zbigniew Starzec – Starosta Oświęcimski, już na stałe wpisał się w kalendarium imprez naszej szkoły.

W tym roku trójka naszych gimnazjalistów: Agata Kużma(III b), Marta Pencko(III b) oraz Mikołaj Pawica(II a) zmierzyła się z reprezentantami aż 36 gimnazjów z siedmiu okolicznych powiatów.

Warto przypomnieć, że w roku ubiegłym dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie „Wyspiana”- Paweł Gilek i Maksymilian Strąk. Do grona ubiegłorocznych zwycięzców i wyróżnionych z naszej szkoły dołączyła teraz Marta Pencko, otrzymując wyróżnienie . Marta odbierze nagrodę na gali podsumowującej konkurs 29 kwietnia w PZMS w Oświęcimiu.