Osiągnięcia liceum

Tradycyjnie w połowie stycznia Portal Edukacyjny „Perspektywy” ogłosił Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2018. W ten sposób wśród wielu szkół średnich wyróżnione zostały te, których efekty pracy widoczne są dzięki bardzo dobrze zdanym maturom oraz sukcesom w olimpiadach przedmiotowych. Jubileuszowy (bo XX) ranking to dla „Wyspiana” kolejny powód do dumy, gdyż otrzymaliśmy zaszczytny tytuł Srebrnej Szkoły 2018”. Potwierdziliśmy w ten sposób przynależność do najlepszych szkół w Polsce, bowiem również w latach poprzednich otrzymywaliśmy Znak Jakości Szkoły. Jak piszą na stronie Perspektyw, zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów oraz ich rodziców, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania. Wyspian” swoją wieloletnią obecnością w rankingu pokazuje, że proces nauczania przebiega u nas harmonijnie, zaś uczniowie mogą rozwijać uzdolnienia, pogłębiać zainteresowania i kreślić plany życiowe. A do tego właśnie powołana jest szkoła średnia.

Więcej…

Cieszymy się, że uczennice naszej szkoły Dagmara Kierpiec  (III hg) i Katarzyna Chrząszcz (II hg) awansowały do etapu okręgowego Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym. W rywalizacji o kwalifikację do zawodów centralnych będą walczyć 20. stycznia 2018 roku w Krakowie.

Więcej…

Tuż przed końcem roku dotarły do nas dobre wiadomości z Komitetu Głównego 67. Olimpiady Fizycznej. Wśród zakwalifikowanych do etapu okręgowego Olimpiady Fizycznej znalazło się dwoje naszych uczniów: Aleksandra Wykręt z klasy II m oraz Radosław Kubiś z klasy I m.
Gratulujemy zarówno uczniom, jak i ich opiekunowi prof. Kazimierzowi Leśniakowi.
Trzymamy kciuki za powodzenie podczas II etapu, który odbędzie się już 14 stycznia 2018 r.
Tradycyjnie uczniowie "Wyspiana" uczestniczą w wielu olimpiadach przedmiotowych, w większości przypadków z sukcesami. W zawodach szkolnych XLIV Olimpiady Geograficznej wzięło udział dwoje uczniów: Agata Kuźma z klasy II hg i Sebastian Bryzek z klasy III hg. Pierwszy etap olimpiady polegał na napisaniu pracy na jeden z czterech tematów zaproponowanych przez Komitet Główny Olimpiady.

Więcej…

W tym roku odbywa się V Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, w której bierze udział uczennica klasy III hg, Dagmara Kierpiec. Etap szkolny odbył się 9 listopada w formie testu z pytaniami wielokrotnego wyboru. II stopień konkursu rozgrywano 2 grudnia i był on podzielony na dwie części: pierwszą, podobną do etapu szkolnego, oraz drugą w formie pracy z zadaniami otwartymi. Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane w Olkuszu. Podopieczna pani prof. Anny Zielonki zakwalifikowała się do etapu centralnego olimpiady w Białymstoku, który odbędzie się 17 lutego 2018 r. Oby poszło jak najlepiej!