4 kwietnia w UP w Krakowie odbył się Małopolski Konkurs Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej. Organizatorem konkursu był Uniwersytet Pedagogiczny i Czeska Centrala Ruchu Turystycznego CzechTourism. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie z klasy II humanistyczno-geograficznej: Kacper Wolas, Sebastian Bryzek i Dominik Witek pod opieką prof. Bożeny Nycz.

Po przeprowadzeniu trzy etapowego konkursu, w którym uczniowie musieli wykazać się znajomością środowiska geograficznego, kulturowego oraz rozpoznawaniem obiektów historycznych, wyłoniono troje zwycięzców. Wśród nich znalazł się Kacper Wolas, który w nagrodę otrzymał indeks Uniwersytetu Pedagogicznego na 4 kierunki studiów prowadzone przez Instytut Geografii oraz voucher na pobyt w 4 gwiazdkowym hotelu w Czechach.

Gratulujemy Kacprowi, który teraz musi już tylko zdać maturę, by studiować na Uniwersytecie Pedagogicznym.

Zachęcamy innych naszych licealistów do udziału w konkursie w przyszłym roku – do wzięcia kolejne indeksy.