Laureaci konkursu wraz z opiekunem, p. Bożeną Nycz

W Oświęcimskim Centrum Kultury miało miejsce 9 grudnia uroczyste wręczenie nagród w konkursie „ABC przyszłego przedsiębiorcy, czyli praktyczny poradnik dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą”. Już po raz piąty Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu zorganizował konkurs, mający na celu promocję wiedzy o rynku pracy. Z tym zagadnieniem zmierzyli się uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu oświęcimskiego. PUP w Oświęcimiu ogłosił 17 września konkurs „ABC przyszłego przedsiębiorcy”, chcąc zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się zagadnieniami, które są związane z rynkiem pracy, a także promować wśród nich przedsiębiorczość. Do zmagań zaproszono uczniów z 14 szkół ponadgimnazjalnych, do konkursu zgłoszono 15 prac z 6 szkół. Przedmiotem konkursu, było opracowanie praktycznego informatora dla osób, które zamierzają uruchomić własną firmę na terenie powiatu oświęcimskiego. Uczniowie uczestniczyli w konkursie w zespołach 3-osobowych, pracując pod opieką nauczyciela – opiekuna zespołu konkursowego, który pełnił rolę doradcy. Oceny prac dokonało 7-osobowe jury konkursu, w którego skład weszli pracownicy urzędu pracy, na co dzień zajmujący się zagadnieniami związanymi z działalnością gospodarczą. Zdobywcą I miejsca w konkursie „ABC przyszłego przedsiębiorcy” została reprezentacja z Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu.
Zaszczytne II miejsce wywalczyli „nasi”, czyli młodzież z Powiatowego Zespołu nr 11 Szkół Ogólnokształcących im. S. Wyspiańskiego w Kętach – Aleksandra Kliś, Justyna Talik oraz Paulina Wysogląd pod opieką pani profesor Bożeny Nycz. Dwie pozostałe drużyny z naszej szkoły (także podopieczni prof. B. Nycz) otrzymały podziękowania za udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy! Wspaniałych wyników pogratulowali także laureatom przedstawiciele władz powiatu oświęcimskiego oraz dyrekcja urzędu pracy. Doceniając zaangażowanie młodzieży włożone w przygotowanie prac konkursowych, a także wysoki poziom prezentowanych opracowań, przygotowano cenne nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników konkursu ( m.in. aparaty cyfrowe, firmowe plecaki, książki).

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!