Jedyna taka szkoła! Maturzyści z „Wyspiana” na 100 %. Znane już są oficjalne wyniki egzaminów maturalnych w 2009 r. Jak podała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie w województwie małopolskim na 396 szkół zaledwie w 22 maturę zdało 100 procent uczniów. Wśród szczęśliwców jest osiem szkół z Krakowa, a w Małopolsce Zachodniej (cztery powiaty) tylko trzy. W całym województwie świadectwo maturalne z pozytywnym wynikiem odebrało 83 procent uczniów. W powiecie oświęcimskim na 11 zespołów szkół z maturą (z czego 3 w Kętach) maturę zdali wszyscy uczniowie wyłącznie w Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego w Kętach. To wielki sukces szkoły! Jak wynika z wypowiedzi dyrektorów szkół, gdzie matura dla wszystkich zakończyła się sukcesem ważne jest, by uczniów nie pozostawiać samych sobie. Musi istnieć ścisła współpraca między nauczycielami i młodzieżą. Ważne jest też, aby nie uczyć tylko pod egzaminy, bo wtedy nawet dobry wynik maturalny nie ma sensu. Podobną strategię wyznaje szef LO im. S. Wyspiańskiego w Kętach, gdzie maturę zdali wszyscy 133 uczniowie (co jeszcze raz z dumą podkreślamy!). Tomasz Bąk, dyrektor szkoły, zapewnia, że taki wynik powinien być w tym renomowanym liceum regułą: „Bardzo często maturę zdają u nas wszyscy. Łatwo być gwiazdą jednego sezonu, my jednak nie zamierzamy osiąść na laurach. Nasze osiągnięcia są wynikiem zbiorowego wysiłku nauczycieli i uczniów, z których jestem bardzo dumy”. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za maturzystów z „Wyspiana”, niech zdana matura stanie się przepustką na wymarzone uczelnie wyższe. W latach poprzednich 95 procent absolwentów tej szkoły zostało studentami w kraju i na uczelniach zagranicznych.