Ubiegłoroczne osiągnięcia uczniów naszej szkoły:  Michała Badowskiego i Pawła Walusiaka, którzy dotarli do finału w Olimpiady Geograficznej, są kontynuowane także w tym roku.
9 i 10 lutego 2013 r. odbyły się zawody II stopnia, składające się z części pisemnej oraz ustnej. Duży sukces w tej rywalizacji osiągnął uczeń klasy III g – Rafał Potempa,  kwalifikując się do zawodów finałowych, które w tym roku odbędą się w Toruniu. Po tak znakomitym występie Rafała podczas eliminacji okręgowych można wierzyć, że i w mieście Kopernika sięgnie po laury. Sukces w tej olimpiadzie zapewnia ocenę celującą z geografii oraz maturę na poziomie rozszerzonym na 100 %.

Rafał, trzymamy kciuki!:)

Niewątpliwie fakt, że zarówno ubiegłoroczni finaliści (Michał Badowski i Paweł Walusiak), jak i Rafał Potempa to uczniowie klasy o profilu matematyczno- geograficznym, przyczynił się do zdobycia szerokiej wiedzy oraz niemałych umiejętności z geografii. Praca pod okiem pani Bożeny Nycz pozwoliła im na sięganie po najwyższe lokaty w Polsce wśród licealistów. Potwierdzeniem bardzo wysokiego poziomu kształcenia w tym zakresie jest dyplom uznania, który do LO im. Stanisława Wyspiańskiego wysłał Komitet Główny Olimpiady Geograficznej z jej Przewodniczącą prof. dr hab. Teresą Madeyską. Dowodzi to, iż warto podejmować naukę w klasie o profilu matematyczno – geograficznej kęckiego „Wyspiana”, bowiem w ten sposób uczniowie zapewniają sobie więcej spokoju podczas matur oraz rekrutacji na wyższe uczelnie.

mac