Ostatnie badania opinii publicznej pokazują, że Polacy coraz rzadziej sięgają po książki. Na szczęście uczniowie “Wyspiana” nie wpisują się w te zachowania. Widzimy to m. in. po wynikach Małopolskiego Konkursu Czytelniczego Bohaterowie Lektur Szkolnych “Potop” Henryka Sienkiewicza. Po etapie rejonowym okazało się, że do finału wojewódzkiego awansowało aż 8 naszych uczniów. Najwyższy wynik osiągnęła uczennica klasy I p Julia Kuchnicka, zaś tuż za nią uplasowali się: Adam Schimke, Maria Sztafińska, Bartłomiej Cibor, Marta Kuźma, Bartosz Borkowicz, Zuzanna Prochot i Maciej Wróbel.
Ci znawcy losów Andrzeja Kmicica jeszcze intensywniej poznawać muszą czasy opisane przez Sienkiewicza w “Potopie”, bowiem etap wojewódzki tuż, tuż. Trzymamy kciuki!