Od  lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w Małopolskim Konkursie Czytelniczym “Bohaterowie Lektur Szkolnych”. W tym roku do tego grona dołączyli: Bartłomiej Cibor, uczeń klasy II „M”, który został laureatem, oraz Adam Schimke, uczeń klasy III „D”, który otrzymał wyróżnienie.

W etapie wojewódzkim konkursu wzięło udział 69 uczniów wyłonionych w eliminacjach rejonowych. Powiat oświęcimski reprezentowało jedenaścioro uczniów, w tym ośmioro z naszego liceum.

Uczestnicy tegorocznej edycji musieli wykazać się znajomością bohaterów „Potopu” H. Sienkiewicza. Bartłomiej Cibor w tej rywalizacji czytelniczej pozostawił daleko w tyle uczniów renomowanych krakowskich liceów. Lepszym od niego okazał się tylko uczeń I LO w Limanowej. Bartek godnie reprezentuje też klasę II „M”, z której pochodzi zwycięzca ubiegłorocznej edycji konkursu – Tomasz Gałosz. Cieszy, że wśród uczniów naszego liceum są pasjonaci prozy Sienkiewicza. Wyniki konkursu obalają stereotyp y dotyczące relacji: uczeń- lektura szkolna.

Gratulujemy Uczniom i ich opiekunom: pani Jolancie Szlachetko, panu  Wacławowi Frontowi.