Jak piszą na stronie internetowej miesięcznika„Perspektywy”, zdobycie miejsca w czołówce rankingu jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Takie powody do dumy ma po raz kolejny nasza szkoła, bowiem w najnowszej klasyfikacji Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach zdobyło tytuł „Brązowej Szkoły 2015”.

Tym samym zajęliśmy pierwsze miejsce wśród szkół powiatu oświęcimskiego.

Poza Wyspianem z naszego powiatu wśród 500 najlepszych szkół w Polsce znalazły się jeszcze jedynie Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Oświęcimiu oraz Salezjańskie Publiczne Liceum Ogólnokształcące w Oświęcimiu.

Wysokie miejsce w rankingu nasza szkoła zawdzięcza przede wszystkim bardzo dobrze zdanym egzaminom maturalnym – zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. Przypomnijmy tylko, że ubiegłoroczną maturę w Wyspianie zdali niemal wszyscy uczniowie do niej przystępujący. Było to sporym osiągnięciem, biorąc pod uwagę fakt, iż w wielu liceach nawet połowa maturzystów musiała marzenia o otrzymaniu wymarzonego świadectwa odłożyć do następnej sesji.

Nasi tegoroczni maturzyści pod kierunkiem nauczycieli intensywnie pracują, aby i ich egzaminy zakończyły się sukcesem, a wynik stał się przepustką na wybraną uczelnię.