6 listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Czarnik udali się na wycieczkę do Krakowa, by tam wziąć udział w warsztatach z języka niemieckiego. Zajęcia, skierowane głównie do miłośników kryminałów, odbyły się w Instytucie Goethego, który znajduje się na Rynku Głównym.

Peter Seraphin czytał dla nas kryminał pt. ”Sport ist Mord!” opowiadający o skandalu wywołanym w drużynie piłkarskiej. Akcja powieści rozgrywała się w największym mieście portowym w Niemczech- Hamburgu. Opowieść zilustrowana była ciekawą prezentacją multimedialną. Uczestnicy rozwiązywali quiz i wraz z prowadzącym szukali sprawcy przestępstwa.

Poranek z kryminałem przypadł do gustu wszystkim uczestnikom. Mieliśmy okazję doskonalić swoje umiejętności językowe. Mogliśmy również przekonać się, na czym polega praca detektywa i rozwiązać autentyczną kryminalną zagadkę.

Martyna Jarosz, 2a