Od 16 lutego jako uczniowie klasy IIc z dodatkowymi zajęciami humanistycznymi uczestniczymy w warsztatach z cyklu Kino Szkoła. Zajęcia od początku bardzo nam się spodobały.

16 lutego w naszej szkole, w klasie 2c odbyły się pierwsze warsztaty medialne prowadzone przez pana Marcina Skorka, wykładowcę zagadnień humanistycznych i medialnych. Nasz profesor zaczął od wprowadzenia w problematykę toposu w literaturze i filmie. Dowiedzieliśmy się dzięki temu, jak dużo zjawisk wokół nas to toposy, choć wcześniej tego nie dostrzegaliśmy. Pierwsze warsztaty były wzbogacone o elementy dobrze znane młodzieży, na przykład piosenkę zespołu Coldplay pt. „Paradise” oraz fragmenty filmu Vincenta Warda „Między piekłem a niebem”. Całości dopełniły ciekawe pytania prowadzącego, na które uczniowie chętnie odpowiadali, ale nie tylko dlatego, że w zamian za odpowiedź dostawali drobne upominki.

Tematem kolejnych, marcowych warsztatów medialnych była komunikacja w sieci, zagadnienie dość dobrze znane młodym ludziom. Tym razem to uczniowie byli „żywymi przykładami” – wcielali się w role osób, które komunikują się ze sobą na najrozmaitsze sposoby. Uczniowie dowiedzieli się, w jak różny sposób można postrzegać gesty, mimikę twarzy, czy też popularne w internecie emotikony. Tu również, jak podczas pierwszych zajęć,  młodzież za „występ” otrzymywała upominek.

Warsztaty medialne w naszej szkole zapowiadają się jako świetny projekt dla klas humanistycznych i nie tylko. Klasa 2c już nie może się doczekać kolejnych zaskakujących               i ciekawych zajęć, które nastąpią niedługo, bo na początku kwietnia. Warsztaty medialne to świetna inicjatywa ze strony dyrekcji.

Weronika Gurdek, 2c