2 czerwca zajęciami na temat viralu zakończył się cykl pięciu warsztatów w ramach gimnazjalnego projektu Kino Szkoła. W spotkaniach w semestrze wiosennym brała udział klasa 2 c.

Zajęcia prowadzone przez dra M. Skorka trwały od lutego do czerwca i obejmowały bardzo różnorodną tematykę. Uczniowie zajmowali się najpierw zagadnieniem archetypu i toposu w literaturze i kulturze, następnie wyrażaniem emocji w życiu codziennym i Internecie, później zaś kwestią cyberprzemocy, relacją reporterską oraz specyficzną formą reklamy sieciowej, jaką jest viral.

Szczególne wrażenie na gimnazjalistach wzbudziła prezentacja filmu w reżyserii Kaspara Munka pt. „Przytul mnie”. Film wywołał skrajne emocje i długą ożywioną dyskusję. Z kolei w ramach zajęć o relacji reporterskiej uczniowie nakręcili własny news dziennikarski z wywiadami z pracownikami Domu Kultury w Kętach.

Uczniowie czują się usatysfakcjonowani taką formą dodatkowych zajęć i już teraz zapowiadają swój udział w kolejnej edycji projektu – zapewne jesienią.

Wacław Front