05.04.2018 r. miłośniczki książek z klasy 3b pod opieką prof. Joanny Podwiki odwiedziły przedszkole nr 9 w Kętach. Celem tego wyjścia było przeniesienie dzieci w świat baśni i opowiadań oraz zachęcenie przedszkolaków do wspólnych zabaw.

Pięciolatkowie od razu złapali kontrakt ze starszymi koleżankami, a poznanie Smoka Walewskiego i Słonia Elmera okazało się niezwykłą przygodą. Po lekturze dzieci zostały zaskoczone przygotowanymi zabawami i piosenką. Krótki quiz sprawdzający znajomość przeczytanych tekstów okazał się dobrym urozmaiceniem spotkania oraz dał możliwość wykazania się pomysłowością i refleksem. Gimnazjalistki podczas zabaw ruchowych „zaczarowały” przedszkolaków m.in. w samoloty oraz piękne motyle oraz pokazały różne figury taneczne. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze. Uśmiechom maluchów nie było końca. Po zaprezentowaniu przygotowanego programu uczennice rozdały dzieciom słodki poczęstunek, a same otrzymały papierowe tulipany przygotowane przez dzieci. Po odbytych zajęciach przedszkolaki podziękowały starszym koleżankom, a te niechętnie powróciły do szkoły z nadzieją, że jeszcze zobaczą małe swoich nowych przyjacół.

GG