Pływacy na strat po raz szósty!
W środę 31 marca 2010 r. na krytej pływalni w Kętach odbyły się zawody „Pływacy na strat!”. Organizatorem imprezy, która wpisała się  na stałe w kalendarium wydarzeń sportowych, był kęcki Komisariat Policji. Zawody, już po raz szósty, poprowadził pan Jarosław Jurzak. W rywalizacji wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej gminy. W zawodach uczestniczyło 70 dzieci. Młodzi pływacy i pływaczki zmierzyli się w konkurencjach na dystansie 50 metrów w stylach: kraul, grzbiet i klasycznym, a także sztafetach łączonych na dystansie 4×25 metrów stylem dowolnym. Spośród gimnazjów z Gminy Kęty najlepszymi pływakami okazali się uczniowie Powiatowego Gimnazjum w PZ nr 11 SO w Kętach czyli popularnego „Wyspiana”. Organizatorzy wyłonili również najlepszą zawodniczkę i zawodnika imprezy.  Jedno z wyróżnień  trafiło do Sabiny Olmy z naszego gimnazjum. Finaliści zawodów otrzymali medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, w postaci markowych akcesoriów sportowych. Do wyróżnionych, drużynowych reprezentacji szkół trafiły pamiątkowe puchary. Wyniki naszych pływaków w zawodach „Pływacy na start!

Kraul 50m
I miejsce – Olma Sabina – 32,63s