Wiemy najwięcej o Chopinie – wygraliśmy konkurs!!!
Uczennica Powiatowego Gimnazjum w Kętach Aleksandra Kobiałka wywalczyła główną nagrodę w Otwartym Konkursie Wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina, organizowanym przez Dom Kultury w Kętach. Na pytania konkursowe odpowiadało 21 uczniów ze szkół gimnazjalnych z Bielska, Oświęcimia, Czańca i gminy Kęty. Konkurs odbył się w ramach projektu “Rekonstrukcje. W poszukiwaniu Chopina”, dofinansowanym z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Drugi etap konkursu przypominał pamiętny teleturniej “Wielka gra”. Młodzież odpowiadała na pytania z pakietów “łatwego”, “trudnego”, rozpoznawała reprodukcje obrazów i fragmenty utworów muzycznych, autorstwa oczywiście Fryderyka Chopina. Wszystko to odbywało się pod czujnym okiem jurorów: Jadwigi Front (nauczyciela wychowania muzycznego Szkoły Muzycznej I st. w Oświęcimiu, przewodniczącej), Ewy Sadowskiej (instruktora i akompaniatora w zespole dziecięcym, pianistki zespołu i orkiestry im. Telemanna w Bielsku-Białej) oraz Piotra Gębisia (nauczyciela fortepianu i akompaniatora w Szkole Muzycznej I st. w Oświęcimiu).
– Pytania nie były takie trudne, po prostu trzeba było się do konkursu przygotować – powiedziała po ogłoszeniu wyników zwyciężczyni konkursu, Aleksandra Kobiałka. Okazało się, że uczennica Powiatowego Gimnazjum w Kętach chętnie słucha muzyki klasycznej ucząc się. – Nie było to więc moje pierwsze spotkanie z muzyką Chopina, ale na pewno po raz pierwszy sięgnęłam po książki i dzięki temu bardzo dużo się dowiedziałam. – Słuchałyśmy też bardzo dokładnie muzyki, sięgałyśmy po płyty – mówi Karolina Marczak, która przygotowywała się do konkursu wraz z Olą i zajęła III miejsce. – Jesteśmy bardzo szczęśliwe z takiego sukcesu. Nagrodę główną dla Aleksandry jest bezpłatny udział w dwudniowej wycieczce “Szlakiem Chopinowskim”, a Karolina i Jakub otrzymają dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy! (źródło informacji: info.kety.pl)

Miejsca uczniów naszego gimnazjum:
Nagrody główne:

I nagroda    Aleksandra Kobiałka