Dnia 5 grudnia 2012 roku wolontariusze z naszego gimnazjum udali się do kęckiej placówki  opiekuńczo-wychowawczej , by złożyć życzenia świąteczne mieszkańcom ośrodka i obdarować ich wspaniałymi prezentami. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była pani Aneta Drabczyk.

Nasza wizyta  rozpoczęła się około 16 i trwała prawie 2 godziny. Najpierw oczywiście rozdaliśmy prezenty podopiecznym Domu Dziecka. Wspaniale było patrzeć na radość milusińskich; utwierdziliśmy się w przekonaniu, że lepiej dawać niż dostawać. Pozostały czas minął na zabawie. Każdy wolontariusz miał przydzieloną grupę wiekową i dla niej organizował rozrywki – od rysowania aż do koncertu gry na gitarze. Niestety czas spędzony z dziećmi szybko minął i musieliśmy wracać do naszych domów.

Obdarowywanie prezentami mikołajkowymi to świetna inicjatywa. W sumie za pieniądze zebrane podczas kiermaszu ciast i zbiórki makulatury uszczęśliwiliśmy około 25 dzieci. Naszym zdaniem tradycja ta powinna być kultywowana przez następne pokolenia wolontariuszy.

uczniowie klasy II b