16 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na plakat promujący „Walory przyrodnicze Gminy Kęty i Gminy Porąbka”. Konkurs skierowany był do gimnazjalistów z terenu obu gmin, a patronat nad nim objęli Starosta Powiatu Oświęcimskiego i Wójt Gminy Porąbka.

Celem projektu było poznanie środowiska i popularyzacja wiedzy o walorach przyrodniczych gminy Kęty i Porąbka. Konkurs miał charakter interdyscyplinarny i pozwalał uczniom zarówno interesującym się przyrodą, jak i tym o uzdolnieniach plastycznych na wykazane się swoimi talentami.

Na konkurs nadesłano 38 prac indywidualnych i zespołowych wykonanych rożnymi technikami. Uczestnicy wykazali się przy dużym wyjątkowym zmysłem obserwacji, dzięki czemu zwrócili uwagę na  różnorodność i bogactwo przyrodnicze obu gmin.

Na finał konkursu przybył Pan Starostwa Powiatu Oświęcimskiego Józef Krawczyk,  Pan Wójt Gminy Porąbka Czesław Bułka oraz nauczyciele wraz z uczniami. Podsumowanie konkursu rozpoczął wykład dr Mirosława Miki pracownika naukowego Instytutu Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na temat turystyki przyrodniczej. Afrykańskie safari, egzotyczna Tahiti i lodowa Antarktyda to miejsca, które chociaż wirtualnie można było odwiedzić. Z kolei uczennice drugiej klasy Powiatowego Gimnazjum przedstawiły prezentację poświęconą zmianom w rozmieszczeniu pokrywy lodowej na Ziemi w wyniku ocieplenia klimatu. Po części naukowej przyszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród ufundowanych przez Pana Starostę i Pana Wójta.

I miejsce zajęła Kinga Wójcik z PG Kęty

II miejsce zajął Ignacy Hatala oraz Dominika Ostafin i Antonia Pękala z PG Kęty

III miejsce zajęli Dominik Drabek i Bartłomiej Kołodziejczyk ZS nr 3 Kęty

Komisja przyznała również trzy wyróżnienia.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  t-shirty ufundowane przez sponsora a uroczystość zakończył słodki poczęstunek.

W nowym roku szkolnym planowana jest druga edycja konkursu, której  tematem będą walory kulturowe gminy Kęty i gminy Porąbka.