W dniach 23 i 24 kwietnia 2014r. klasy Ia i Ib pod opieką p.E.Korzeń, p.M.Czarnik, p.M.Cisińskiego i p.K.Leśniaka udały się na wycieczkę do województwa świętokrzyskiego. W pierwszym dniu odwiedziliśmy Park Jurajski w Bałtowie.Znajduje się tam ponad 100 figur dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Zostały wykonane przez paleoartystów z wielką dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. Ścieżka ułożona jest tak, by przejść przez wszystkie okresy geologiczne naszej planety. Stworzono tam także Prehistoryczne Oceanarium, gdzie są wyświetlane krótkie filmiki pokazujące podwodne zwierzęta w 3D. Można było poczuć się niczym na dnie oceanu miliony lat temu. Mieliśmy także okazję   o kino 5D. W czasie wolnym korzystaliśmy z atrakcji parku rozrywki i kawiarenek. Nocowaliśmy w miejscowości Sudół w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym „Leśne Kąty” niedaleko Ostrowca Świętokrzyskiego.

W drugim dniu wycieczki zwiedziliśmy pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku niedaleko Kielc. Posiadłość została ofiarowana pisarzowi z okazji 25-lecia pracy twórczej w 1900 przez społeczeństwo polskie. Znajdowało się tak bardzo dużo pamiątek, rzeczy osobistych pisarza a także egzemplarze powieści artysty przetłumaczonych na wiele języków.

Ostatnim celem naszej podróży była jaskinia Raj w pobliżu Chęcin. Odkryta została w 1964 przez studentów geologii, zaś sławę zawdzięcza bogatym i różnorodnym formom naciekowym. Wszyscy byli pod wrażeniem jej piękna.

Wycieczkę można zaliczyć do udanych i z chęcią odwiedzilibyśmy te miejsca jeszcze raz.

Aleksandra Łazarz

Maria Kuder