Wydarzenia liceum


13 grudnia uczniowie klas humanistycznych naszej szkoły wraz z opiekunami: panią profesor Jolantą Szlachetko i panem profesorem Wacławem Frontem wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez dr. hab. Jakuba Niedźwiedzia, pracownika Katedry Historii Literatury Staropolskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zajęcia odbyły się w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka, czyli w Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, w ramach patronatu naukowego UJ nad klasami humanistycznymi naszego liceum. Ich tematem był wpływ literatury na sztuki plastyczne średniowiecza.

Więcej…

14.12.2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej Galeria Książki w Oświęcimiu trzy uczennice klasy Ih pod opieką prof. Anny Zielonki brały udział w IV Ogólnopolskiej Konferencji dla młodzieży, studentów i doktorantów „O Wolności i Prawach Człowieka”. Przedsięwzięcie organizowane przez Oświęcimskie Forum Praw Człowieka/ Miasto Oświęcim oraz Bibliotekę Galeria Książki w Oświęcimiu koncentrowało się na problemie: „Cena odwagi: jak bronić dobra bez karabinu?”

Więcej…


1 grudnia klasy geograficzne pod opieką prof. Bożeny Nycz i prof. Magdaleny Krystian przemierzyły ciemne korytarze kopalni "Guido" w Zabrzu, poznając zarówno jej historię, jak i walory geograficzne.

Więcej…

czyli wrażenia licealistów po obejrzeniu „Ślubów panieńskich” w Krakowskim Teatrze STU

29 listopada uczniowie naszego liceum ( z klas II P, I P, I H, III P) wybrali się wraz z profesorami: Jolantą Szlachetko, Magdaleną Olejarz, Wacławem Frontem do Teatru STU w Krakowie na spektakl Śluby panieńskie w reżyserii Krzysztofa Pluskoty, który wcielił się w rolę Jana.

Więcej…

23 listopada klasy IH i IM pod opieką prof. Cpak i prof. Kotlarczyka uczestniczyły w wykładzie w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej.

Wykład obejmował zagadnienia dotyczące wpływu telefonu komórkowego na człowieka. Swoją wiedzą i doświadczeniami podzielili się: wykładowca i terapeuta, filozof oraz policjant z Komendy Miejskiej Policji i Bielsku-Białej.

Więcej…