Miniwykłady z klasyki filmowej po raz kolejny wzbogacają ofertę edukacyjną dla humanistów. Tym razem celem zajęć jest zapoznanie uczniów z twórczością klasyków polskiej i światowej kinematografii.

Pierwsze zajęcia z cyklu odbyły się 6 października 2015r. Poświęcone były Krzysztofowi Kieślowskiemu. Podczas warsztatów uczniowie klas I HG i I H poznali fragmenty filmu dokumentalnego i fabularnego reżysera. Analizując pracę kamery w dokumencie, dostrzegli niezwykłość techniki filmowej twórcy i umiejętność przekazania treści ukrytych przed cenzurą. To sprawiło, że filmy fabularne reżysera zyskały ukrytą, metafizyczną głębię, czym fascynują do dzisiaj.

Dzięki tym zajęciom uczniowie zainteresowani filmem wzbogacili swój warsztat analityczny, co z pewnością zaowocuje w przyszłości. Z ciekawością czekają na kolejne zajęcia, które odbędą się już w listopadzie.