W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 16 listopada uczniowie klas 2m i 2pg pod opieką prof. Bogacz i prof. Cisińskiego pojechały na wykłady do Wyższej Szkoły Europejskiej im. Józefa Tischnera w Krakowie.

Pierwszy z nich dotyczył podstaw przedsiębiorczości. Dowiedzieliśmy się, co to znaczy być przedsiębiorczym i dlaczego właściwie warto być taką osobą. Prowadzący wykłady Sebastian Kolisz pokazał nam, wykorzystując specyficzną tabelę, jak bardzo opłacalne jest bycie twórcą własnego biznesu. Wspomniał także o istniejących specjalnych inkubatorach, które pomagają młodym przedsiębiorcom z formalnościami, księgowością itp.

Po godzinnej przerwie na lunch udaliśmy się na drugi wykład prowadzony przez tę samą osobę. Tym razem dotyczył on studiów. Podstawowym pytaniem, na które próbowano odpowiedzieć, było to, czy warto studiować, aby znaleźć się na rynku pracy. Zdaniem prowadzącego najistotniejsze nie jest to, czy studiujemy, ale to, jak studiujemy. Ten czas nie powinien być zmarnowany na naukę lub zabawę. Pan Kolisz uświadomił nam, jak ważne mogą być zawarte wtedy znajomości, a także odbyte szkolenia i praktyki. Przypomniał nam również, że najlepszym sposobem na późniejsze spełnienie w pracy jest to, aby wybrać do zajmowania się coś, w czym nie tylko jesteśmy dobrzy, ale też coś, co lubimy. Z wykładów wróciliśmy zadowolenie i z wiedzą, którą na pewno wykorzystamy w dalszym życiu.

Daria Dwornik, klasa II m