Dwunastego dnia drugiego miesiąca Anno Domini 2016 (dla niewtajemniczonych – piątek) nasza placówka miała przyjemność gościć przedstawicieli Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej, którzy odwiedzili nas w celu zachęcenia tutejszej młodzieży do korekty kursu ambicji na ichnią uczelnię. W programie wizyty znalazło się miejsce na prezentację podstawowych informacji o WSFiP oraz wykład doktora Adama Żabki zatytułowany „10 mitów kryzysu ekonomicznego”.

Część informacyjna przebiegła nadzwyczaj sprawnie — zostały podane najważniejsze informacje (kierunki studiów, partnerzy uczelni, możliwości dla studentów) bez przysłowiowego lania wody. Co prawda okoliczności wymusiły pewną skrótowość promocji, jednak na tle innych uczelni reklamujących się w naszej szkole prezentacja WSFiP plasuje się w ścisłej czołówce.

Crème de la crème tamtego dnia był jednak wykład doktora Żabki, od którego można się uczyć nie tylko o finansach, ale również jak powinno się prezentować przed publicznością. Interesująca tematyka, solidne zaplecze merytoryczne, kontakt z widzami oraz przystępny sposób wyrazu sprawiły, że po prostu dobrze się tego słuchało, a dwie godziny lekcyjnie już dawno nie minęły tak szybko.

Choć trudno powiedzieć, czy reklama WSFiP odniosła zamierzony skutek, czas poświęcony naszym gościom z pewnością nie poszedł na marne. Nawet jeśli nie zagłębi się samemu dalej w tematykę prelekcji, coś zawsze pozostanie. Gdyby więcej wykładów o podobnym poziomie było dostępnych dla uczniów Wyspiana, z pewnością tylko by na tym skorzystali.

Kuba Bobrowski kl. 3m