Na początku kwietnia w Powiatowym Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 w Oświęcimiu odbył się finał XIII Edycji Powiatowego Internetowego Konkursu z Biologii. Naszą szkołę reprezentowała Aneta Zontek z klasy III p.Aby zakwalifikować się do finału,  uczestnicy musieli przejść przez 3 etapy eliminacyjne. W rozgrywce finałowej Aneta najlepiej poradziła sobie z 30 zadaniami, w wyniku czego została laureatką pierwszego miejsca. Opiekunką laureatki jest pani profesor Elżbieta Korzeń.

Sama Aneta zachęca innych uczniów do udziału w konkursach. Stwierdza: “Warto startować w tego typu rozgrywkach, pogłębiając tym samym swoją wiedzę, dlatego zachęcam uczniów zainteresowanych biologią do udziału w następnych edycjach konkursu. Sądzę, że czas poświęcony nauce nigdy nie jest czasem straconym, gdyż, jak mawiał Arystoteles, korzenie nauki są gorzkie, ale owoce słodkie”.