We wtorek 7 listopada klasa III m pod opieką pana Marka Cisińskiego oraz pani Krystyny Bogacz pojechała do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej na spektakl reżyserii Grzegorza Suskiego na podstawie tragedii W. Shakespeare’a pt. „Makbet”. Zbiórka o 8.30 nie pozwoliła wyjechać z Kęt punktualnie o 8.40 z powodu tradycyjnego spóźnienia pociągu. W świat kultury wysokiej wprowadził nas już sam budynek teatru zbudowany na wzór Opery Wiedeńskiej. Kilku uczniów dostało bilety do loży, co dało im możliwość zobaczenia przedstawienia z innej perspektywy. O popularności inscenizacji „Makbeta” świadczyła pełna widownia, na której znalazła się młodzież z różnych szkół. Zostaliśmy wkrótce powitani przez trzy urodziwe Wiedźmy tańczące do wtóru muzyki świetnie wprowadzającej w klimat średniowiecznej Szkocji. Wszyscy zgodnie przyznają, że gra aktorska była na najwyższym poziomie, emocje towarzyszące tytułowemu Makbetowi były dobrze widoczne na jego twarzy i w ruchach, a scenografia podkreślała nastrój sztuki. Na uznanie zasługują stroje, charakteryzacja oraz sceny walki idealnie oddające ówczesne realia. Po uczcie dla ducha przyszła pora na coś dla ciała. Idealnym miejscem okazała się bielska Sfera bogata w różnorodne punkty gastronomiczne. Wróciliśmy do domów wzbogaceni o wielkie przeżycie artystyczne i estetyczne.

Kamil Sklorz, Michał Olesiak, klasa III m