5 marca na sali gimnastycznej PZ nr 11 w Kętach odbył się Powiatowy Przegląd Artystyczny „Kreatywni 2018”. Konkurs ten jest organizowany w placówce nieprzerwanie od kilku lat, dając pole do popisu utalentowanym uczniom. Młodzież ponadgimnazjalna z naszej szkoły została poddana ocenie jury pod przewodnictwem Bogumiły Goryczki – dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu.

W poniedziałek usłyszeliśmy występy wokalne Aleksandry Wykręt, Elżbiety Pabiś, Joanny Futymy oraz Justyny Kurek, grającej jednocześnie na gitarze, otrzymaliśmy zastrzyk adrenaliny dzięki koncertom perkusyjnym Przemysława Dąbrowskiego i Kacpra Krystiana, mogliśmy podziwiać tańczących Aleksandrę i Jakuba Knapików, wysłuchać spokojnego brzmienia keyboardu, na którym zagrała Natalia Matusiak oraz obejrzeć przedstawienie sceniczne Magdaleny Matejko, która prócz tego zaśpiewała i pokazała swoje prace plastyczne. Całokształt dopełniały prace wizualne Oriany Piątek, Katarzyny Latały, Julii Tomiczek i Elżbiety Dwornik oraz literackie Natalii Zawadzkiej, Sylwii Piechowicz, Joanny Błasiak i Aleksandry Nycz. Jak co roku, było to szczególne wydarzenie w naszej szkole, które tym razem zostało wzbogacone o publiczność, której rolę dumnie pełniły klasy IIm oraz IIb.

W tym roku jury miało wyjątkowo trudne zadanie, ponieważ poziom występów i prac był naprawdę wysoki!

Laureatami zostali: Kacper Krystian, Aleksandra Wykręt, Aleksandra Nycz, Jakub Knapik i Aleksandra Knapik.

Wyróżnienia otrzymali: Oriana Piątek, Katarzyna Latała, Julia Tomiczek, Natalia Zawadzka, Joanna Błasiak, Magdalena Matejko i Przemysław Dąbrowski.

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału! Gratulujemy laureatom i wyróżnionym uczestnikom! Mamy nadzieję, że w następnym roku uczniowie również dostarczą nam tylu wrażeń, a na scenie zagoszczą nowe twarze!

Aleksandra Nycz, kl. 2m