Już po raz drugi przymierzamy się do udziału w Konferencji Młodzieży i Nauczycieli z Warszawy, Małych Miast i Wsi organizowanej przez II LO im. S. Batorego w Warszawie. W ubiegłym roku zakwalifikowaliśmy się do udziału w konferencji dzięki filmowi prezentującemu naszą szkołę. W tym roku przygotowaliśmy film o zarazie narkotykowej, którego autorami są Sławomir Urbaniak, Sebastian Miler, Przemysław Maszczyński i Krzysztof Achinger zobaczymy, czy uda się po raz drugi nam załapać. Konferencja ma odbyć się pomiędzy 1 i 4 kwietnia w stolicy i jeśli dobrze pójdzie,pojedziemy tam delegacją 8 osobową, w składzie: Monika Koczur, Łysek Radosław, Dariusz Cieśliński, Ewa Skrudlik, Krystyna Bieniek, Sławomir Urbaniak, Sebastian Miler, Przemysław Maszczyński. Warto obejrzeć stronę Batorego http://www.batory.edu.pl i stronę konferencji. A oto fragment informacji o celach i założeniach konferencji: “Kiedy wiosną w warszawskich Łazienkach wszystko budzi się do życia, mury pobliskiego liceum wypełniają się gwarem młodzieży i ich nauczycieli z całej Polski, stając się na cztery dni szerokim oknem na świat. Co roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego spotyka się kilkuset młodych ludzi na “Konferencji Młodzieży i Nauczycieli z Warszawy, Małych Miast i Wsi”. Jest to miejsce wymiany poglądów i doświadczeń zarówno uczniów jak i nauczycieli, spotkań z wybitnymi profesorami i znanymi ludźmi oraz zawierania nowych, cennych przyjaźni. Pretekstem do rozmowy i stawiania ważnych pytań są wykłady i panele a okazją do lepszego poznania się i współpracy – warsztaty, gry i zajęcia integracyjne. Jest to spotkanie dla ludzi zaciekawionych światem i możliwością wpływania na jego kształt.”
/opracowanie: Monika Koczur/