Na dzień 16 marca przypada święto patrona naszej szkoły. Oficjalne uroczystości odbyły się jednak 2 dni później – 18 marca. Ich głównym organizatorem była klasa 2 s [moja :)- przyp. autora]. Obchody podzielone były na 2 częci. Jedną z nich stanowiła kawiarenka “U Michalika”. Można było w niej zakupić ciasta, upieczone przez uczniów klasy 2 s i ich rodziców, a także napoje, jak kawa, herbata, woda mineralna. Wszystko to w przystępnych cenach. Drugą część stanowił film pt.: “Da Vinci z Krakowa”. W ciągu 20 minut trwania filmu można było się dowiedzieć ciekawych informacji o Stanisławie Wyspiańskim, a także, jak doszło do tego, że to właśnie nie kto inny, a Wyspiański, został patronem naszej szkoły. Autorem scenariusza jest Kamila Grzywa, a za montaż odpowiedzialny był Piotr Wisthal. Przy produkcji filmu pomagali również: Zuzanna Foks i Krzysztof Achinger (lektorzy) oraz Stefan Hejnowicz (prowadził wywiad). Całe obchody zostały pozytywnie skomentowane przez nauczycieli i dyrekcję, co stawia klasę 2 s w pozytywnym świetle jako organizatora takich przedsięwzięć.