„Wyspian” w redakcji „Kroniki Beskidzkiej”

15 kwietnia grupa osiemnastu uczniów naszej szkoły: A. Żmudka, K. Kurek, W. Prochownik, A. Kuczmierczyk, M. Stawowczyk, M. Sztafińska z 2a, S. Harężlak, J. Wieczorek, J. Smyrak z 1p, A. Kojder, B. Gugulski z 2m, K. Matuszczak z 2p oraz G. Korczewska, K. Prochownik, M. Mazgaj, I. Gurdek, A. Smoła i R. Chrapkiewicz z 2h pod opieką prof. W. Fronta uczestniczyła w warsztatach dziennikarskich w redakcji „Kroniki Beskidzkiej” w  Bielsku-Białej.

Rozmawialiśmy  m.in. z prezesem Wydawnictwa „Prasa Beskidzka” – Piotrem Wysockim oraz szefem Działu Sportu Mirosławem Galczakiem, którzy w interesujący sposób opowiedzieli nam o swojej pracy. Każdy z nas miał okazję dowiedzieć się, na czym polegają zadania na poszczególnych stanowiskach redakcyjnych oraz mogliśmy zapoznać się z dziennikarstwem od strony praktycznej. Uzyskaliśmy także informacje dotyczące zasad i kryteriów zamieszczania artykułów, zatrudnienia osób w redakcji czy praktyk.

Spotkanie dało nam szansę poszerzenia wiadomości związanych z pracą dziennikarza oraz pomogło w sprecyzowaniu ewentualnych planów na przyszłość.

(oprac. A. Smoła)

articles: DSCF3843.JPG