articles: FN.jpg

Popularnie i naukowo, oficjalnie i sportowo.
2 czerwca 2010 roku w PZ nr 11 w Kętach zorganizowano Festiwal Nauki, podczas którego uczniowie biorący udział w programie „Partnerzy w Nauce” zaprezentowali efekty swojej pracy. Swoimi pasjami zainteresowali także całą społeczność szkolną, toteż oprócz prezentacji beneficjentów programu podczas festiwalu swoimi naukowymi pasjami dzielili wszyscy uczniowie szkoły. W części typowo naukowej można było zapoznać się z funkcjonowaniem elektrowni atomowych, zobaczyć model cząsteczki uranu, obejrzeć prezentację multimedialną pod zagadkowym tytułem „Co mówimy, gdy milczymy”. Grupa biologów zaprezentowała model budowy przestrzennej DNA oraz pomogła odkryć tajemnicę podwójnej spirali. Zespół fizyków wysłał w kosmos kilka balonów (może przechwycą je inne cywilizacje i Wyspian znany będzie nie tylko w Polsce, ale i we wszechświecie?). Przez cały czas festiwalu uczniowie zachęcani byli do czynnego uczestnictwa w życiu publicznym, szczególnie w wyborach prezydenckich i samorządowych. O tym, że warto brać udział w polityce dużej i małej, przekonywali uczestnicy Sejmu Dzieci i Młodzieży. W części sportowej zaoferowano uczniom uczestnictwo w turnieju brydża oraz meczach piłki nożnej i siatkówki.