Warsztaty terapeutyczne

Aby ułatwić nam radzenie sobie z problemami, w dniu 15 i 16 września 2011 r odbyły się w naszym liceum trzygodzinne warsztaty terapeutyczne, dotyczące problemów dorastania. Prowadzili je trenerzy z Centrum Edukacji i Profilaktyki Epsilon
z Bielska-Białej.
W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I g i I p liceum, a także gimnazjaliści z klas I a i  I b.

Program Impreza II, adresowany do licealistów i obejmował trzygodzinne zajęcia. Celem warsztatów było lepsze poznanie i zintegrowanie się z klasą. Wspólnie wykonywaliśmy serię ćwiczeń, które miały pokazać, jak wyglądają relację młodzieży
z rodzicami. Mieliśmy okazję wcielić się w rolę rodzica dorastającego nastolatka. Prowadziliśmy również dyskusję na temat wpływu otoczenia na młodego człowieka. Dzięki otwartości pedagogów prowadzących zajęcia mogliśmy na forum klasy swobodnie rozmawiać i otworzyć się na wiele problemów. Miła i swobodna atmosfera sprawiła, że chętnie udzielaliśmy odpowiedzi na zadawane nam pytania. Każdy z nas wyszedł z zajęć usatysfakcjonowany i bynajmniej nie znudzony. Uważamy, że takie uświadamiające warsztaty są bardzo potrzebne ludziom w naszym wieku, bo jesteśmy często bezbronni wobec zagrożeń, jakie niesie poznawanie świata. Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby takie zajęcia były organizowane częściej i dotyczyły szerszego spektrum problemów wieku dorastania.

Program Dedal i Ikar, kształcący poczucie odpowiedzialności życiowych wyborów
i uświadamiający ich konsekwencje, przygotowany został dla gimnazjalistów. W trakcie zajęć pracowaliśmy metodami aktywnymi, pobudzającymi wyobraźnię i zmysły. To pozwoliło nam łatwiej się poznać i zintegrować. Pomogło też wychowawcom rozpoznać problemy klasy
i poszczególnych uczniów. Wspaniała atmosfera i swoboda atrakcyjność zajęć sprawiły, że wzięlibyśmy w nich udział jeszcze raz.