Makbet oczyma naszych uczniów

W dniu 2.03.2012 klasy Ih i Im wybrały się do Krakowa na spektakl pt. “Makbet “.

Po przyjeździe do miasta uczniowie wraz z wychowawcami udali się do Muzeum Historycznego, w którym eksponowana jest wystawa poświęcona krakowianom przetrzymywanym przez SB w latach 1939-1956. Pokazane zostały nam cele więźniów, a także sala multimedialna, w której można było dowiedzieć się więcej o zatrzymanych i sposobach  wyciągania cennych dla Rzeszy informacji. Zaraz potem udaliśmy się do Teatru im. Juliusza Słowackiego, gdzie miał odbyć się spektakl pt.”Makbet”. Widowisko od początku zaskoczyło nas m.in. powiększoną sceną, dzięki czemu widzowie mieli lepszy kontakt z aktorami, a także połączeniem klasycznego teatru z elementami współczesności takimi mi jak kamery umożliwiające aktorom grę poza sceną czy spojrzeniu widza na przedstawienie z różnych perspektyw. Miłym zaskoczeniem byli także aktorzy, których znamy z telewizji np. odtwórcę głównej roli – Radosława Krzyżowskiego – doktora Sambor z serialu “Na dobre i na złe “. Spektakl trwał 3 godziny i był podzielony na dwa akty. Na końcu aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami . Przepełnieni atmosferą teatru i samego widowiska udaliśmy się do autobusu i po niespełna dwóch godzinach byliśmy już w Kętach. Możliwość obcowania ze sztuką na tak wysokim poziomie nie zdarza się bardzo często. Myślę, że tak owocne wyjazdy będą w naszej szkole coraz częstsze.