Instytut Geografii nie tylko dla geografów

10 kwietnia grupa chętnych uczniów z naszej szkoły miała możliwość uczestniczenia w wykładzie z geografii zorganizowanym przez Instytut Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego.Tematem spotkania były „Zmiany na mapie politycznej świata”.Wyruszyliśmy pod opieką p. Bożeny Nycz i p. Anny Zielonki.Wykład okazał się niezwykle interesujący. Oprócz nas uczestniczyło w nim jeszcze kilka innych grup, ale reprezentacja „Wyspiana” była zdecydowanie najaktywniejsza. Dwóch uczniów otrzymało z rąk prelegenta nagrody za aktywność i odpowiedzi na jego pytania. Kosztem takiego zaciekawienia publiki był jednak upływ czasu, który nie pozwolił wyczerpać tematu wykładu. Mimo tych drobnych niedogodności  dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, które z pewnością przydadzą się nam na lekcjach WOS-u i geografii.

Po wykładzie nasza grupa została oprowadzona po uniwersytecie, a konkretnie poInstytucie Geografii. UJ prezentował się nadzwyczaj okazale. Profesorowie uczelni byli bardzo otwarci i serdecznie zachęcali nas do studiowania właśnie u nich. Może ktoś się na to zdecyduje. Tym bardziej, że tego typu wykłady będą odbywać się w cyklu miesięcznym, więc nasz kontakt z UJ będzie dużo częstszy. Prawdopodobnie chętnych z naszej szkoły nie zabraknie.

Wojciech Kubicki