Recytacja stanowi przykład szczególnej umiejętności prezentowania różnych tekstów w sposób pozwalający na poznanie wszystkich poziomów ich znaczenia oraz swoisty, zależny od umiejętności recytatora, przekaz emocji. Znakomicie udaje się to naszym szkolnym kolegom, uczniom liceum: Dominice Żelaźnickiej i Damianowi Kosowi.

Niedawno reprezentowali nas oni w etapie wojewódzkim 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Krakowie. Przesłuchania odbywały się 12 kwietnia 2013r. w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, wzięło w nich udział ponad trzydziestu zwycięzców powiatowych edycji konkursu z całego województwa.

Od lat przyciąga on uwagę wielu przyszłych absolwentów PWST, ale też zwykłych pasjonatów – amatorów. Każdy etap turnieju zawsze odbywa się z wielką pompą i tak było również tym razem.Ze względu na wysoki poziom oraz doskonałe przygotowanie pozostałych uczestników Dominika i Damian , pod okiem swych opiekunów: p. Haliny Kajty i p. Jolanty Szlachetko, doskonalili recytację i lepiej poznawali wybrane teksty. Nauczyli się również pokory niezbędnej wobec krytyki i ocen, zazwyczaj subiektywnych.

Choć etap krakowski zakończył potyczki naszych kolegów,  przyniósł im sporo nowych doświadczeń, które zapewne zaowocują w przyszłości. Gratulujemy im umiejętności, odwagi i talentu. Życzymy dalszych sukcesów! Oni już zapowiedzieli: „W kolejnej edycji konkursu spróbujemy jeszcze raz!”