Tradycyjnie w dniu Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Całość poprowadzili Agata Pukowiec i Sebastian Błasiak. Pierwszym punktem uroczystości było ślubowanie złożone przez uczniów klas pierwszych gimnazjum i liceum.

Powtórzyli oni za panią dyrektor Grażyną Kowalską rotę ślubowania:

Ja, uczeń klasy pierwszej

Powiatowego Zespołu nr 11 Szkół Ogólnokształcących

w Kętach, uroczyście ślubuję:

· uczyć się wytrwale i systematycznie dla dobra własnego i pożytku Rzeczpospolitej Polskiej,

· zawsze zachowywać postawę godną ucznia i obywatela Rzeczpospolitej Polskiej

· dbać o honor szkoły, godnie ją reprezentować i wzbogacać jej najlepsze tradycje,

· okazywać szacunek dorosłym i kolegom,

· działać dla dobra szkoły i środowiska,

· przestrzegać zasad i postanowień Statutu Szkoły,

· być uczciwym i odpowiedzialnym człowiekiem.

Od tej pory wszyscy pierwszoklasiści w pełni stali się uczniami naszej szkoły. Miejmy nadzieję, że pozostaną wierni słowom zapisanym w rocie ślubowania.

Kolejnym punktem uroczystości było uhonorowanie nauczycieli wyróżnionych nagrodami.

Już w piątek 11 października na uroczystości w Oświęcimiu starosta Józef Krawczyk wręczył swoje nagrody nauczycielom. Otrzymali je: pani dyrektor Grażyna Kowalska, pani Alicja Obidowicz oraz ksiądz Piotr Konieczny.

Wśród wyróżnionych Medalem Komisji Edukacji Narodowej znaleźli się: pani dyrektor Bożena Nycz, pani Elżbieta Kolasa – Korzeń i pani Alicja Obidowicz.

Podczas naszej uroczystości pani dyrektor Grażyna Kowalska wręczyła swoje nagrody następującym nauczycielom: pani Irenie Chwale, panu Markowi Cisińskiemu, panu Krzysztofowi Czerwińskiemu, panu Maciejowi Hejnowiczowi, pani Halinie Kajcie, pani Magdalenie Krystian, pani Bożenie Nycz, pani Jolancie Szlachetko, pani Beacie Tobijasiewicz oraz pani Annie Zielonce.

Pani dyrektor odczytała także życzenia, które do nauczycieli skierowała poseł na Sejm RP Dorota Niedziela ( absolwentka naszej szkoły). Przekazała również życzenia i zaproszenie na mszę świętą i tradycyjne spotkanie wystosowane przez proboszcza parafii NSPJ księdza Jerzego Musiała.

W dalszej części uroczystości młodzież z klasy III b i II h przypomniała najistotniejsze fakty dotyczące powstania Komisji Edukacji Narodowej oraz jej dalszej działalności. Może dzięki tej prezentacji ich rówieśnicy bardziej zrozumieją doniosłość tego wydarzenia.

Ostatnim punktem akademii były życzenia do nauczycieli, które uczniowie przekazali w niezwykle ciekawej formie. Każdy zespół nauczycieli usłyszał życzenia bardzo ściśle związane z charakterem ich przedmiotów. Dodatkowo laurka okraszona została zdjęciami profesorów oraz muzyką związaną z daną profesją. W tak sympatycznej atmosferze zakończona została akademia, którą młodzież podziękowała swoim nauczycielom za codzienny trud nauczania i wychowania.

mac