10 stycznia 2014 roku uczniowie klas przyrodniczych Wyspiana udali się na “Noc Biologów” organizowaną przez Uniwersytet Jagielloński. Studenci wydziałów biologicznych zaprosili naszą młodzież na wiele ciekawych wykładów, które swoją tematyką zachęciłyby każdego.

O 14.30 byliśmy już na miejscu. Każdy z nas otrzymał chwilkę czasu, gdyż wykłady rozpoczynały się dopiero o godzinie 15.30. Wszyscy byliśmy przydzieleni do małych grup i razem z innymi uczniami z całej Polski kierowaliśmy się na wyznaczone wykłady. Mogliśmy między innymi zapoznać się z budową stawonogów, mechanizmem pamięci oraz z anatomią człowieka. Bardzo ciekawe okazały się wykłady z dziedziny filogenetyki. Studenci, którzy je prowadzili, nawiązali do wielu historycznych faktów, o których nie wszyscy wiedzą.
Pokazali, jak wielkie ma znaczenie biologia i jak wpływa na życie człowieka. Oprócz nauki nie mogło obyć się bez zabawy; ciekawym doświadczeniem było malowanie pipetą oraz wykonanie pierwszego w naszym życiu doświadczenia, jakim było ”barwienie plemników”. Od naszych starszych kolegów mogliśmy się dowiedzieć różnych interesujących rzeczy, o których dotąd nie mieliśmy pojęcia!

W godzinach wieczornych wyjechaliśmy z Krakowa z uśmiechem na twarzy. To było bardzo ciekawe doświadczenie. Każdy z nas mógł spróbować rzeczy, których dotąd nie robił. Dzięki temu biologia wydaje się jeszcze ciekawszą nauką, niż nam się do tej pory wydawało.
Całe wydarzenie przede wszystkim nas wiele nauczyło, a świetna zabawa umiliła nam czas.

Karolina Marczak, Marta Leśniak, klasa II p