17 grudnia uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatów  oświęcimskiego, suskiego i wadowickiego stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w nauce. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Państwowej Szkole Muzycznej w Wadowicach z udziałem wicestarosty powiatu wadowickiego – Andrzeja Góreckiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty – Aleksandra Palczewskiego, dyrektorów oraz rodziców.

Kurator Palczewski przypomniał powszechną opinię, że polska młodzież jest najlepiej wykształconą w Europie, dodatkowo motywując stypendystów do dalszej ciężkiej i sumiennej pracy. Ponadto podkreślił, że taką nagrodę otrzymują tylko najlepsi z najlepszych.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen oraz wykazującym szczególne wyniki, w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy i uzyskującym w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wyniki, co najmniej dobre.

W zaszczytnym gronie nagrodzonych znalazła się również uczennica naszej szkoły: Justyna Polak.

Gratulujemy!