13 kwietnia 2015r. gościliśmy w szkole jednego z wykładowców Politechniki Krakowskiej, wydziału matematyki, informatyki i fizyki stosowanej, doktora Grzegorza Gancarzewicza, który przyjechał do nas w celu przeprowadzenia wykładów na temat „Podstaw arytmetyki i kryptologii”.

Klasy 1m, 2m i 3m mogły zaznajomić się z niektórymi z metod kodowania, poznać podstawy szyfrowania informacji oraz praktyczne zastosowanie takich szyfrów i kodów. Niestety, 45 minut to mało czasu, aby przekazać choć część informacji i zagadnień związanych z tym tematem, który zaciekawił wielu uczniów, dlatego po zajęciach spore grono zainteresowanych miało wiele pytań do naszego gościa.

Wykłady te były z całą pewnością dla wszystkich ciekawym doświadczeniem, być może niektórzy z nas będą zgłębiać tą tematykę w czasie dalszej edukacji.

Katarzyna Foks, klasa 1m