Początkowo uczestniczyliśmy w krótkiej prelekcji, z której dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat samego ośrodka i jego współpracy w ramach badań naukowych z różnymi instytucjami. W trakcie wykładu dowiedzieliśmy się również, że ośrodek ten współpracuje ze znanymi polskimi sportowcami, gdyż prowadzi działania w zakresie medycyny sportowej.
Następnie zostaliśmy podzieleni na grupy, w których praktycznie mieliśmy możliwość poznawać pracę ośrodka. Mieliśmy możliwość pokonania typowej „drogi pacjenta”, rozpoczynającej się od rejestracji, a kończącej na sali rehabilitacji. Zwiedziliśmy wszystkie niezbędne pomieszczenia i gabinety lekarskie, które musi przejść pacjent w trakcie diagnozy staniu zdrowia, leczenia oraz rehabilitacji – koniecznej, aby w pełni powrócić do sprawności fizycznej po wykonanym zabiegu. W następnej kolejności musieliśmy się wykazać naszą wiedzą, umiejętnością logicznego myślenia i kojarzenia, a także zdolnościami plastycznymi, gdyż nazywaliśmy, opisywaliśmy i nadawaliśmy odpowiednie funkcje podstawowym narzędziom potrzebnym na sali operacyjnej. Wkrótce potem mieliśmy możliwość poczuć się jak prawdziwi lekarze wykonujący badanie USG – każdy miał okazję wykonać samodzielnie takie badanie, wcielając się w rolę pacjenta lub lekarza.
Wyjazd ten pokazał nam, jak w rzeczywistości może wyglądać praca, którą podejmiemy w przyszłości zgodnie z naszym profilem i zainteresowaniami.
Joanna Hałat, klasa 2P