Dnia 12 września 2016 r. wszystkie klasy pierwsze liceum wybrały się na Magurkę,
by uczestniczyć w corocznym chrzcie nowo przyjętych licealistów. Odbywa się on na początku nauki w szkole i służy poznawaniu się i integracji młodzieży.

We wczesnych godzinach rannych, autokarami udaliśmy się na Przegibek, skąd zaczęliśmy wspinaczkę na szczyt góry. Szybkie tempo marszu pozwoliło nam już po pół godzinie podziwiać widoki ze szczytu Magurki. Samorząd zorganizował dla nas kilka konkurencji, m. in. musieliśmy przygotować własne śniadanie. Każda grupa stanęła na wysokości zadania, doskonale się przy tym bawiąc. Następnie klasy zaprezentowały się w jak najlepszy sposób w swoim własnym repertuarze. Klasa matematyczno-fizyczna rozśmieszyła uczestników swym krótkim skeczem, podopieczni pani prof. G. Cpak, czyli humaniści, poderwali wszystkich do wspólnego tańca belgijskiego, a klasa biologiczno-chemiczna ukazała nam swoje umiejętności wokalne, natomiast klasa matematyczno-geograficzna (nasi wspaniali zwycięzcy) wyrecytowali swój własny utwór na 19 głosów. W końcu nadszedł czas na grę terenową, w której klasy rywalizowały między sobą. Uczniowie musieli zmierzyć się zarówno z zadaniami fizycznymi, jak i testem logicznego myślenia. Konkurencje przebiegły szybko i sprawnie, a uczestnikom zabawy towarzyszyło dużo radości.

Nareszcie nadszedł czas na ogłoszenie wyników, po czym udaliśmy się w podróż powrotną. Wyjazd integracyjny możemy zaliczyć do udanych, na pewno pozostanie on na długo w naszej pamięci! Wszak, jak głosi poemat zwycięzców, czyli klasy geograficznej:

Wyspiańscy ludzie, wyspiańskie klimaty,

tworzymy własne poematy.

Wyspiańscy ludzie, wyspiańska siła,

chęć do walki w nas wyzwoliła!”

 

Anna Kraśnicka
Agnieszka Żywioł
Anna Dwornik