W piątek 14 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klas trzecich gimnazjum przygotowali akademię dla nauczycieli i zebranych uczniów klas pierwszych. Na początku całej uroczystości uczniowie z klas pierwszych gimnazjum oraz liceum złożyli oficjalne ślubowanie na sztandar szkoły i stali się pełnoprawnymi członkami naszej „wyspiańskiej rodziny”. Później wysłuchaliśmy wystąpienia pani dyrektor, która mówiła o wartości edukacji oraz wręczyła nagrody najlepszym nauczycielom.

W części artystycznej akademii Dominika Błasiak z klasy 3c oraz Aleksandra Wykręt z 1m uraczyły nas pięknym wykonaniem piosenki „All of me” autorstwa John’a Legend’a, natomiast chwilę później na scenę wkroczyła Wiktoria Olesiak z klasy 2a wraz z piosenką „Rzeka marzeń”. Następnie odbyła się prezentacja filmu przygotowanego przez uczniów klasy 3c. Był on kilkunastominutowym wywiadem z nauczycielami Wyspiana, w którym zostali zapytani m.in. o to, co wynieśli ze szkoły, czym jest dla nich edukacja i wykonywanie zawodu nauczyciela, czy warto się uczyć oraz o mniej lub bardziej lubiane przez nich niegdyś przedmioty.

Po wszystkich prezentacjach nastąpiły serdeczne podziękowania i życzenia od przedstawicieli  samorządu uczniowskiego. Po zakończeniu uroczystości nauczyciele udali się do auli na mały poczęstunek. Akademia bardzo podobała się uczniom i nauczycielom i miejmy nadzieję, że zapadnie w pamięć zwłaszcza uczniom klas pierwszych, składających w tym dniu ślubowanie.

Weronika Gurdek, kl. 3c