14 czerwca w Wyspianie odbyło się podsumowanie challenge’u Run4Life – nowego pomysłu rozszerzającego Bieg Uliczny odbywający się w ramach Tauron Life Festival Oświęcim. W rywalizacji brały udział zespoły złożone z uczniów powiatowych szkół, których zadaniem było przebiec jak najwięcej kilometrów. Po 4 miesiącach zmagań zdecydowanie najdłuższy dystans zaliczyli (wspierani przez swoich nauczycieli) uczniowie Wyspiana. Na naszym koncie znalazło się ponad 5 700 km, o ponad 500 km więcej niż przebiegli zdobywcy 2 i 3 miejsca czyli SOSW w Oświęcimiu i kęcki „Kopernik”. Również w klasyfikacji indywidualnej na podium znaleźli się nasi zawodnicy – pierwsze miejsce zajął pan Marek Cisiński (ponad 1200 km), a trzecia była pani Sylwia Kusak.

Wręczający nagrody starosta Jarosław Jurzak podziękował uczestnikom challenge’u za tak duże zaangażowanie, bowiem w całym projekcie uczestniczyło ponad 200 osób. Pokazało to, że rywalizacja mająca na celu aktywizację ruchową i promowanie sportowego trybu życia spełniła swoje zadanie. Pan Starosta zapowiedział, że w następnej edycji projekt obejmie już całą Polskę, a więc z aplikacją Run4Life biegać będą od Bałtyku aż po Tatry.

Następnie przekazał koordynatorowi challenge’u w Wyspianie, panu Markowi Cisińskiemu, bilety na dwa dni Tauron Life Festival Oświęcim, będące nagrodą dla zwycięskiego zespołu. Podobne nagrody otrzymało również sześciu najlepszych biegaczy indywidualnie.