12 września klasy pierwsze liceum uczestniczyły w wycieczce integracyjnej na Magurkę. Wyjazd został zorganizowany przez dyrekcję szkoły i Samorząd Uczniowski.

Punktualnie o godzinie 8.00 ruszyliśmy trzema autobusami na przełęcz Przegibek, skąd pieszo udaliśmy się na jeden ze szczytów Beskidu Małego - Magurkę. Było to nasze pierwsze wyzwanie dzisiejszego dnia - pokonać kilka kilometrów pieszo, prosto pod górę. Kolejne atrakcje, zabawy i konkursy czekały na nas już na miejscu. Przygotowane przez starszych kolegów konkurencje pozwoliły nam pochwalić się wiedzą o świecie i szkole, a także odkryć swoje talenty kulinarne czy artystyczne. Podzieleni na grupy, rywalizowaliśmy,  przygotowując zdrowe śniadanie, a nawet projektowaliśmy ubrania z surowców wtórnych.

W części artystycznej prezentowaliśmy piosenkę lub skecz dotyczący danego profilu klasy. Uczniowie klasy matematyczno-geograficznej, matematyczno-fizycznej i biologiczno-chemicznej pochwalili się swoimi umiejętnościami muzycznymi, wykonując piosenki, do  których sami napisali tekst. Klasa językowo-prawna przedstawiła skecz pt. „Mickiewicz vs Słowacki”, który był przepełniony humorem i wiedzą na temat twórczości narodowych wieszczów.

Następnie zostaliśmy oprowadzeni przez animatorów po kilku stanowiskach, gdzie czekały na nas zadania takie jak przygotowanie portretu wychowawcy oraz wykonanie pomysłowej fotografii z opiekunem klasy. Osoby lubiące historię mogły popisać się wiedzą w quizie o naszej szkole. Nie zapomniano również o sportowcach! Zawody na czas były idealnym wyzwaniem dla miłośników ruchu.

Kiedy czas rywalizacji dobiegał końca, zebraliśmy się, aby wysłuchać werdyktu. Jury w składzie: wicedyrektor Bożena Nycz, profesor Tomasz Wróbel oraz Justyna Kurek i Michał Sztafiński zmierzyło się z trudnym wyborem przydzielenia miejsc poszczególnym klasom. Miejsce IV zdobyła klasa matematyczno-geograficzna, miejsce III klasa matematyczno-fizyczna, miejsce II klasa językowo-prawna, a miejsce I klasa biologiczno-chemiczna. Zwycięzcy otrzymali dodatkowy wolny dzień przeznaczony na wycieczkę. Srebrni medaliści wygrali dzień bez pytania. Więcej nagród nie było, ale i tak wszyscy bawiliśmy się znakomicie! Każda klasa zaprezentowała się z jak najlepszej strony. Na wycieczce panowała miła atmosfera, nie zabrakło śmiechu a przede wszystkim ludzi, których mogliśmy bliżej poznać.

Wiktoria Malczyk, Natalia Pałka, kl. Ih