Dzisiaj w "Wyspianie" odbyło się niecodzienne spotkanie osób organizujących akcję "Dzień Dawcy Szpiku dla Michała i Innych" z przedstawicielami lokalnych mediów. Dziennikarze z gazet ("Kronika Beskidzka", "Gazeta Krakowska", "Nowiny Andrychowskie", "Gazeta Wyborcza", "Gość Niedzielny"), radia ("Anioł Beskidów", "Radio Bielsko", "Radio Andrychów") oraz  portalu infokety podczas konferencji prasowej prowadzonej przez przedstawiciela Fundacji DKMS Piotra Aniśko zostali zapoznani ze szczegółami akcji rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych, która zorganizowana zostanie 17 i 18 listopada 2018 r. w kilku miejscach (m.in.w naszej szkole).

Zaproszeni goście, wśród których była pani doktor zajmująca się na co dzień transplantologią, zwrócili uwagę na fakt, że obawy społeczne związane z rejestracją są medycznie nieuzasadnione. Sam proces rejestracji nie jest skomplikowany i zajmuje zaledwie kilka minut. Podobnie dzieje się w przypadku, gdy okazuje się, iż bliźniak genetyczny zarejestrowanego potrzebuje komórek macierzystych, aby wrócić do zdrowia. A fakt, że dzięki dawcy uratuje się życie drugiego człowieka, staje się źródłem ogromnej radości.

Wszyscy uczestniczący w spotkaniu zachęcili ponownie do włączenia się w akcję "Dzień Dawcy Szpiku dla Michała i Innych". Każda osoba, zarówno wolontariusz, jak i rejestrujący się, może pomóc  - wśród obdarowanych naszą życzliwością może być Michał.