czyli Mikołajki 2013 w Wyspianie

 

W mikołajki 6 grudnia nasza szkoła zamienia się w istne domostwo świętego Mikołaja w Rovaniemi. Nie inaczej było w ubiegły piątek. Nasi uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, a także niejednokrotnie niebagatelnym poczuciem humoru i ogromnym dystansem do samych siebie, przebierając się za liczne postaci kojarzące nam się nie tylko z samymi mikołajkami, ale całym okresem świątecznym: od tytułowego świętego Mikołaja i Pań Mikołajek, przez elfy i pastuszków, na sympatycznych reniferach i orientalnych trzech królach skończywszy. Do sal lekcyjnych zaglądał jubilat w towarzystwie niesfornej Diablicy i niewinnego Aniołka, niosący koszyk frykasów i smakołyków.

Clou atrakcji miało dopiero nadejść. Tuż przed południem na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie wszystkich klas, aby podziwiać talenty swoich rówieśników takie jak gra na perkusji, gitarze, zdolności wokalne, literackie, sztukę tańca towarzyskiego i nowoczesnego, umiejętności malarskie, a także te bardziej niecodzienne: układanie kostek Rubika na czas, a także dryg kulinarny. W przerwach pomiędzy atrakcyjnymi występami nagradzanymi zasłużonym aplauzem na scenie gościli dwaj Mikołajowie, którzy zadawali publiczności pytania z zakresu wiedzy nie tylko o głównej postaci tego dnia, ale także całej jej historii, otoczenia czy zwyczajów.

Po ostatnim popisie nadszedł czas na podsumowanie konkursu. Jury w składzie pani dyrektor Grażyny Kowalskiej, opiekunki samorządu uczniowskiego Alicji Obidowicz i przewodniczącej SU Moniki Zelek wydało następujący werdykt: dwie równorzędne nagrody główne powędrowały w ręce Zuzanny Nowak oraz Kingi Mrzygłód. Wyróżniona została Maria Pruszyńska. W rywalizacji o najlepsze stroje nagrodzona została klasa II m.

Wszystkim występującym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Tym sympatycznym akcentem zakończył się w naszej szkole dzień świętego Mikołaja, pozostawiając wśród uczniów i nauczycieli uśmiech, świąteczną atmosferę i świetne wspomnienia.

Rzecznik SU