Co dwa tygodnie, w czwartki, w naszej szkole uczniowie klasy 2c o profilu matematyczno-geograficznym uczestniczą w projekcie pt. „Chmura geograficzna”. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców Wydziału Geografii i Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na zajęciach łączymy się z profesorami z UJ i wraz z innymi szkołami z całej Polski nabywamy nowej wiedzy i umiejętności.
Temat ostatnich zajęć dotyczył turystyki oraz związanych z nią skutków, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Dowiedzieliśmy się, jaki wpływ na środowisko ma turystyka i jak odpowiedzialnie nią zarządzać i ją uprawiać.
W trakcie każdych zajęć otrzymujemy liczne zadania do wykonania i mamy możliwość skanowania kodów QR. One przekierowują nas na strony internetowe, dzięki którym możemy, na przykład, wirtualnie zwiedzić muzeum we Francji.
Myślę, że takie wykłady pozwalają nam rozwijać swoje zainteresowania, utrwalają materiał z lekcji albo przygotowują nas na przyszłe lata nauki geografii. Dzięki interesującej formie prowadzenia zajęć mamy także możliwość integracji z rówieśnikami poprzez pracę w grupach. Nie możemy się już doczekać następnego wykładu. Ciekawe, jaki temat przyniosą ze sobą najbliższe zajęcia?
Zuzanna Młynarska – Mazur, kl. 2c