Drodzy czytelnicy !

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie przez kolejny rok kontynuuje współpracę z małopolskimi bibliotekami publicznymi w ramach projektu, którego celem jest wspólny zakup dostępu do e-boków  (ibuków) oferowanych przez Firmę Legimi sp. z o.o. Dystrybucja ebooków pochodzi z różnych wydawnictw (m.in. Zysk i S-ka; Prószyński; Czarne; WAB; Świat Książki; Publicat; Czarna Owca; Sonia Draga; Albatros; Fabryka Słów).

Nasza biblioteka proponuje Państwu od 7 listopada 2016 r. bezpłatny dostęp do zasobu ebooków oferowanych przez firmę Legimi.
W GBP i jej filiach są do pobrania u bibliotekarzy kody dostępu na m-c listopad. Wydawane przez biblioteki kody pozwalają czytelnikom na korzystanie z zasobu poza siedzibą biblioteczną,  zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet…). Książki dostępne w zasobie można nie tylko czytać,  możliwa jest również zaawansowana praca z tekstem, zaznaczenia fragmentów (cytaty) oraz robienie zakładek. Ponadto zmiany wielkości wyświetlanego tekstu i interlinii. Istnieje też wyboru pracy w trybie nocny.

Uwaga: formalnie nie istnieje oprogramowanie Legimi dla komputerów stacjonarnych pracujących w systemie Windows 7 (i starszych wersji). Instalacja Legimi możliwa jest tylko w systemie od Windows 8. Oprogramowanie pobiera ebooka na powiązane z kontem urządzenie, dzięki czemu istnieje możliwość jego czytania bez dostępu do Internetu. Przywrócenie połączenia internetowego pozwoli na synchronizację (w chmurze) plików na obu powiązanych urządzeniach. Założone konto istnieje dalej. Pobrane na wirtualną półkę ebooki nadal tam pozostają wraz z zapisanymi ustawieniami. Jednak ich dalsze czytanie jest możliwe poprzez opłacenie indywidualnego abonamentu  lub aktywowanie kolejnego kodu otrzymanego w bibliotece.

W załączniku podajemy instrukcje obsługi opracowaną przez WBP w Krakowie (do ewentualnego wykorzystania w całości lub we fragmentach).