Wykład był podzielony na dwie części. Pierwszą, dotyczącą kwestii biologicznych związanych z seksem, prowadziła pani doktor Magdalena Jaźwiecka. Przybliżyła ona problematykę chorób przenoszonych drogą płciową oraz środków antykoncepcyjnych. Przedstawiła takie schorzenia jak AIDS, kiła, rzeżączka oraz opryszczka narządów płciowych. W swoich wywodach uwzględniła także przyczyny chorób, reakcje organizmu na czynniki chorobotwórcze oraz skutki seksu bez zabezpieczeń.
Druga część prowadził pan prokurator Przemysław Piątek. Dotyczyła ona zagadnień prawnych związanych z seksualizmem zwłaszcza wśród młodzieży. Na początku uczniowie dowiedzieli się o prawie karnym związanym z seksem, odpowiedzialności za podejmowanie aktywności seksualnej przez nieletnich, aborcji czy też gwałtu. Pan prokurator poruszył także kwestie dotyczące prawa rodzinnego. Dotyczyły one zawierania małżeństw, rozwodów oraz w jaki sposób sąd dba o to, aby dziecko w jak najmniejszym stopniu ucierpiało podczas rozejścia się rodziców.
Uważam, że wszyscy uczniowie biorący udział w wykładzie bardzo dużo z niego wynieśli. Jak wynikało z rozmów prowadzonych po wykładach, większym zainteresowaniem cieszyła się cześć biologiczno-medyczna, ale prezentacja w wykonaniu pana prokuratora na pewno zrobiła na uczestnikach wykładu duże wrażenie.
Jan Szlagor kl. I P