10 kwietnia 2015 r. w auli naszej szkoły został podsumowany konkurs ortograficzny dla gimnazjalistów “Mistrz Ortografii Miasta i Gminy Kęty”.

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest PZ nr 11, zaś patronat nad nią objął Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Klęczar, który zaszczycił galę swoją obecnością. W uroczystości brali także: I Zastępca Burmistrza Rafał Ficoń, dyrektorzy oraz poloniści gimnazjów z terenu gminy Kęty.  Pomysłodawcą konkursu i prowadzącym galę był Marek Cisiński, nauczyciel języka polskiego w PZ nr 11. Nagrody odebrali najlepsi w zmaganiach z niełatwą polską ortografią gimnazjaliści. Najbardziej pożądany tytuł Mistrza Ortografii zdobyła uczennica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Kętach Julia Grabska. Na symbolicznym podium, otrzymując tytuł Wicemistrzów Ortografii, znaleźli się także Anna Marszałek (ubiegłoroczna zwyciężczyni) z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 2 w Kętach oraz reprezentujący PZ nr 11 Michał Kuś. Z kolei w rywalizacji drużynowej o Puchar Burmistrza najlepszy okazał się zespół ZSG nr 2 w Kętach i to dla nich z głośników popłynął nieśmiertelny przebój grupy Quuen “We are the champions”. Gala była także okazją do dostrzeżenia wkładu pracy nauczycieli, którzy zaangażowali się w organizację konkursu. Pani dyrektor Grażyna Kowalska wraz z burmistrzem Krzysztofem Klęczarem wręczyli im szczególne podziękowania. Mamy nadzieję, że tegoroczne doświadczenia w przygotowaniu uczniów wykorzystają także podczas kolejnej edycji konkursu.