Osiągnięcia liceum

Takim tytułem można rozpocząć relację z powiatowych zawodów w pierwszej pomocy rozgrywanych 17 października w Brzeszczach. Stwierdzenie to najlepiej podsumuje wspaniały występ reprezentacji naszej szkoły, która w obu kategoriach (gimnazjum oraz liceum) zajęła drugie miejsca. Gdy wśród kolegów i koleżanek widzi się takich uczniów, można rzeczywiście poczuć się bezpiecznie, wiedząc, że w razie potrzeby otrzyma się fachową pomoc. A o kim mowa? Reprezentantami "Wysiana" na zawodach w Brzeszczach byli: Julia Jończy i Paulina Gondko z klasy IP oraz Jakub Wawrzyczek i Dawid Michnowicz z klasy III A - oto nasi bohaterowie. którzy w zaciętej rywalizacji spisali się znakomicie.
Gratulujemy.


Komitet Główny Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” poinformował, że w trzecim etapie XI Ogólnopolskiej Olimpiady w roku akademickim 2017/2018 uczeń naszej szkoły Bartłomiej Gawęda otrzymał tytuł laureata III stopnia z przedmiotu matematyka.
Gratulujemy Bartkowi osiągnięcia i życzymy zarówno jemu jak i innym tegorocznym maturzystom sukcesów na maturze.
Dzisiaj ogłoszone zostały wyniki etapu szkolnego XII Powiatowego Konkursu z Języka Polskiego.

Najlepszym okazał się Marek Młynarski z klasy III m.
Kolejne miejsca zajęli :
Kamil Sklorz (klasa III m)
Miłosz Ogórek (klasa II p)
Sabina Kasprzak (klasa II m)
Magdalena Matejko (klasa I h).
Oni będą reprezentować naszą szkołę podczas etapu powiatowego, który odbędzie się 6 kwietnia o godzinie 10.00 w PZ nr 3 w Oświęcimiu.
Życzymy powodzenia.

Tradycyjnie w połowie stycznia Portal Edukacyjny „Perspektywy” ogłosił Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2018. W ten sposób wśród wielu szkół średnich wyróżnione zostały te, których efekty pracy widoczne są dzięki bardzo dobrze zdanym maturom oraz sukcesom w olimpiadach przedmiotowych. Jubileuszowy (bo XX) ranking to dla „Wyspiana” kolejny powód do dumy, gdyż otrzymaliśmy zaszczytny tytuł Srebrnej Szkoły 2018”. Potwierdziliśmy w ten sposób przynależność do najlepszych szkół w Polsce, bowiem również w latach poprzednich otrzymywaliśmy Znak Jakości Szkoły. Jak piszą na stronie Perspektyw, zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów oraz ich rodziców, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania. Wyspian” swoją wieloletnią obecnością w rankingu pokazuje, że proces nauczania przebiega u nas harmonijnie, zaś uczniowie mogą rozwijać uzdolnienia, pogłębiać zainteresowania i kreślić plany życiowe. A do tego właśnie powołana jest szkoła średnia.

Więcej…

Cieszymy się, że uczennice naszej szkoły Dagmara Kierpiec  (III hg) i Katarzyna Chrząszcz (II hg) awansowały do etapu okręgowego Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym. W rywalizacji o kwalifikację do zawodów centralnych będą walczyć 20. stycznia 2018 roku w Krakowie.

Więcej…